VIKINGS 5. SEZON 1. BÖLÜM İZLE – VİKİNGLER 5.SEZON NE ZAMAN BAŞLIYOR

YENİ ÇIKANLAR – History Channel’ın sevilen dizilerinden Vikings dört sezon boyunca derin sularda yelken açmaya devam etti. Senaryosunu Michael Hirst’in kaleme aldığı kuzeyli savaşçıların iddialı dizisi 5. sezon için kelimenin tam anlamıyla büyük sürprizlere hazırlanıyor.

Dizinin ilk dört sezonunda başrollerde Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Katheryn Winnick (Lagertha) ve Clive Standen (Rollo) gibi isimler performanslarıyla göz doldurdu. Viking efsanelerinin önemli isimlerinden Ragnar Lothbrok ve ailesinin savaş hikayelerinin anlatıldığı dizi olabildiğince gerçeğe yakın çekimleriyle beğeni kazandı.

VİKİNGLER 5.SEZONDA NELER OLACAK?

5. sezon öncesi Vikings dizisinde ana kahraman Ragnar’ın ölümünün ardından yönetimde oğulları güç kazandı. Babalarının yolundan giden gençler Avrupa’da yağmalarına devam ederken birbirlerine karşı da acımasızlıklarıyla dikkat çektiler. Bunlar beklenen şeylerdi. Beklenmeyen, dahası diziye yeni bir boyut kazandıracak olansa Entertainment Weekly’de yer alan bir haberden geldi.

Habere göre diziye son bölümlerde katılan ünlü oyuncu Jonathan Rhys Meyers’in Vikings 5.sezon için anlaştığı kesinleşti. Meyers dizide henüz resmi olarak açıklanmasa da Heammund adlı bir piskoposu canlandıracak.

Vikinglerin yaratıcısı Michael Hirst, Heahmund’u Tapınak Şövalyelerinin öncülü olarak görülen dini bir savaşçı olarak tanımlıyor: “Tarih kitaplarına bakıyordum ve bu şövalyeler kesinlikle dindar, zırhlar giymiş ve savaşmış insanlar. “

Viking’teki Tapınak Şövalyelerine olan bu bağlantı hakkında dikkat çeken bir husus, History Channel’ın Tapınak Şövalyelerinin tarihine dair araştırmalar yapan Knightfall adlı bir dizisine sahip olması. Öyleyse, Heammund bu iki seride bir geçiş karakteri olabilir mi? Bu cevabı yalnızca zaman gösterecek….

Hirst ayrıca, Meyer’in Heahmund karakterinin dini tutkusuyla ilgili olarak ‘ölçüyü kaçırmış’ şeklinde konuşuyor.

Vikings 5. sezon için henüz net bir tarih ise henüz verilmedi.

Yeni sezonla ilgili gelecek haberleri buradan sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir