THE HANDMAID’S TALE’İN DEVAMI GELİYOR

YENİ ÇIKANLAR – Kanadalı yazar Margaret Atwood, 30 yıl sonra The Handmaid’s Tale’in kitabın devamını yazacağını açıkladı. Kitap, Bruce Miller tarafından televizyon dizisi olarak uyarlanmış, Emmy ve Altın Küre ödülleri kazanmıştı.

Emmy ve Altın Küre ödülleri kazanan televizyon dizisine uyarlanan The Handmaid’s Tale kitabının yenisi geliyor.

Kanadalı yazar Margaret Atwood, dizi olduktan sonra dünya çapında ses getiren distopyan hikayesinin 30 yıl sonra devamını yazacağını doğruladı.

Yeni kitabın, ilk kitabın ve dolayısıyla dizinin kaldığı yerden 15 yıl sonrasını anlatacağı, baş kahraman Offred ile birlikte toplam üç kadın karaktere odaklanacağı belirtildi.

10 Eylül 2019’da çıkacak kitap ilk olarak 500 bin baskı yapacak.

Hulu kanalında The Handmaid’s Tale dizisinin 2017’de yayınlanmasının ardından aynı adlı kitap popüler hale gelerek sekiz milyon satış yapmıştı.

DAMIZLIK KIZIN ÖYKÜSÜ

Dizi, Türkiye’de ‘Damızlık Kızın Öyküsü’ adıyla yayımlanan Margaret Atwood’un 1985 yapımı gerilim türündeki romanından diziye uyarlandı. Atwood, bu romanı Batı Berlin ve Alabama’da 1980’lerin ortalarında yazdı. 1985’te basılan romanında Atwood, distopyanın güçlü feminist yönünü gösterir. Romanında kadın haklarının bugünkü halinin tersine döndüğünde çıkacak sonucu inceler.

Dolayısıyla dizinin de distopya sevenleri hedeflediğini söyleyebiliriz.

Başrolde Elisabeth Moss’un yer aldığı uyarlamada olaylar, erkeklerin egemen olduğu dindar bir bir ülkede geçiyor. Kadınlar bütün hakları elinden alınmış, sadece çocuk doğurmak ve hizmetçi olarak varlıklarını sürdürmek zorunda bırakılmışlardır.

Yönetmenliğini Emmy’den “En İyi Yönetmen” ödülünü kazanan Reed Morano’nun üstlendiği The Handmaid’s Tale, 10 bölümlük ilk sezonunu tamamladı. Dizinin 2. sezon bölümlerinin 2018’in ortalarında yayınlanması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir