The Affair’in başrol oyuncusu Ruth Wilson diziyi neden bıraktığını açıkladı

YENİ ÇIKANLAR – Kadın erkek ilişkileri, evlilik, aldatma ve sadakat konularına odaklanan Amerikan dizisi The Affair’in başrol oyuncusu Ruth Wilson, ‘gereksiz çıplak sahneler’ nedeniyle diziden ayrıldı.

Ünlü oyuncu Ruth Wilson, başrolde yer aldığı The Affair dizisini aniden bırakma kararı aldı. Wilson, kendisine Altın Küre Ödülü kazandıran dizide, gereksiz olduğunu düşündüğü sayısız çıplak sahne nedeniyle ayrıldığını açıkladı.

SOYUNMA SIKLIĞI RAHATSIZ ETTİ

NTV’nin Hollywood Reporter’dan aktardığı habere göre 37 yaşındaki İngiliz oyuncunun ayrılma nedeni başlangıçta ücret düşüklüğü olarak görülse de Wilson aslında, soyunması gereken sahnelerin sıklığı konusunda dizi ekibiyle anlaşmazlıklar yaşadı.

Oyuncunun, dizide canlandırdığı karakterin bir yoga inziva grubundayken, agresif bir seks sahnesini çekmeye zorlandığı, oyuncunun bunu tecavüz olarak anlandırarak yapmayı reddettiği bildirildi.

“NEDEN BENİ DAHA FAZLA ÇIPLAK GÖRMEK İSTİYORSUNUZ?”

Cinsiyetler arası ücret eşitsizliğinden şikayet eden oyuncunun, kadın ve erkek karakterlerden beklenen çıplaklık seviyesinin de eşit olmadığını söyleyerek, “Neden beni daha fazla çıplak görmek istiyorsunuz da onu değil?” dediği öğrenildi.

Haberde, Wilson’un kaygılarını dile getirdiği ancak görmezden gelindiği ve ‘zor biri’ olarak etiketlendiği de belirtildi.

YAPIMCIDAN İTİRAZ

Dizinin yaratıcısı ve yapımcısı Sarah Treem’in, oyuncunun çıplaklık konusundaki kaygılarına karşı duyarsız kaldığı, sette Wilson’a “Herkes seni bekliyor” ve “Güzel görünüyorsun” diyerek çıplaklık gerektiren sahnelere davet ettiği belirtildi.

Treem, bu sözleri asla sarf etmediğini söyleyerek kendini savundu ve kendisinin bir feminist olduğunu söyledi. Treem ayrıca, oyuncunun kendini rahatsız hissettiği sahnelerin montajda atıldığını, yayınlanmadan önce son halinin Wilson’a gösterildiğini öne sürdü.

“DİZİ CİNSELLİKTEN SOĞUTTU”

Wilson, dizinin ilk sezonunun başladığı 2014 yılında Mail On Sunday gazetesine verdiği röportajda, pek çok çıplaklık gerektiren sahnenin kendisini gerçek hayatta cinsellikten soğuttuğunu söylemişti.

The Affair, kadın erkek ilişkilerine iki tarafın da perspektifinden bakmaya odaklanarak, Alisone ve Noah adındaki iki insan üzerinden hem evlilik meselesini hem de ikili ilişkilerin varoluşçu sorunlarını ön plana alıyor.

Kaynak: NTV

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir