SÜPER KUPADA SAHAYA GİREN YOUTUBER’A TEPKİ BÜYÜYOR

The Great Wave off Kanagawa

YENİ ÇIKANLAR – UEFA Süper Kupa finalinde İstanbul’daki Beşiktaş Vodafone Park’ta karşı karşıya gelen iki İngiliz takımı Liverpool ve Chelsea arasındaki maç sırasında sahaya giren “Deli Mi Ne?” adlı YouTube kanalının sahibi Fester Abdü’ye sosyal medyada yoğun bir tepki gösteriliyor.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre maçın yaklaşık 14’üncü dakikasında taraftarların bulunduğu bölümden sahaya atlayan, saha içinde koştuktan sonra Liverpool ceza sahasına giren, ancak kaleye gelemeden görevliler tarafından dışarı çıkarılan taraftarın “Deli Mi Ne?” adlı YouTube kanalında videolar üreten Fester Abdü olduğu ortaya çıktı.

Maçı Türkiye’den izleyen çok sayıda kişi, Abdü’ye bu davranışından ötürü tepki göstererek “Deli Mi Ne?” adlı kanalını takipten çıkarmaya başladı.

Maç başlamadan önce 4,6 milyon kişiden fazla takipçisi olan ve videoları milyonlarca kez izlenenen Fester Abdü’nün “Deli Mi Ne?” adlı kanalındaki takipçi sayısı hızla düşmeye başlayarak 4 milyon 518 bin kişiye kadar indi.

Sosyal medyada bu kanalın takibini bırakan kişilerin paylaştıkları videolar hızla paylaşılmaya başlandı.

#DeliMiNeSanaYakışmadı, Twitter’da SuperCup etiketinden sonra en çok paylaşılan etiket olurken çok sayıda kişi ünlü YouTuber’a, “Kanalına takipçi kazanmak için ülkeni rezil ettin” suçlamasında bulundu.

#DeliMiNeSanaYakışmadı etiketinin ardından Fester Abdü’ye “10 milyon TL ceza verilsin” ifadesinin geçtiği #10MilyonTLCezaVerilsin etiketi ise en çok paylaşılan üçüncü etiket oldu.

Milli takımın reklam filminde oynadı

Fester Abdü’ye aynı zamanda daha önce 2019 FIBA Basketbol Dünya Kupası öncesi A Erkek Basketbol Türkiye Milli Takımı’nın reklamında oynamasından ötürü de tepki gösterildi. 

Süper Kupa maçı öncesinde UEFA’nın Türkiye’nin tanıtımını resmi kanalları üzerinden yapması büyük ilgi çekmiş, maçın İstanbul ekonomisine yaklaşık 100 milyon euro katkı sağlanmasının beklendiği ifade edilmişti.

Haziran ayında Liverpool ve Tottenham arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde de bir kadın sahaya atlamıştı.

Madrid’de oyananan ve Liverpool’ın kazandığı finalde Vitaly Uncensored sitesinin reklamını yapmak için Instagram’da 300 bin takipçisi olan Rus model Kinsey Wolanski sahaya atlamış, ünlü model güvenlik güçleri tarafından sahadan çıkarılmıştı.

Yetişkinler için içerik üreten Vitaly Uncensored’ın YouTube’da 1,6 milyar takipçisi var.

Kaynak: BBC Türkçe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir