‘ŞENLİĞİNE SAHİP ÇIK’

YENİ ÇIKANLAR – ODTÜ Rektörlüğü’nün iptal ettiği Bahar Şenliği’ne çok sayıda sanatçı Twitter’da #ŞenliğineSahipÇık etiketiyle destek verdi. Bugünse (15 Nisan 2019) Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, maddi nedenlerle iptal edildiğini duyurdukları 33. Bahar Şenliği’nin sanatçılardan gelen destekle yapılacağını açıkladı. Bahar Şenliği, 24-25-26 Nisan’da gerçekleşecek.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü’nün bu yıl 33’üncüsü yapılması planlanan Uluslararası Bahar Şenliği’ni iptal etmesinin ardından çok sayıda sanatçı organizasyona destek mesajı yayımlamıştı.

Rektörlüğün öğrencilere gönderdiği yazının ardından, aralarında Haluk Levent, Barış Atay, Aylin Aslım, Erdal Erzincan, Selçuk Balcı ve Sabahat Akkiraz’ın da olduğu çok sayıda sanatçı şenliğin düzenlenmesine katkıda bulunacağını belirtmişti.

Haluk Levent, ODTÜ Rektörlüğü’ne seslenerek, ”Ben eski okulumda konser vermeye hazırım. Bir- iki rock grubu da yanımda getiririm.. Bu festival olsun. Valla para almayacağız ve ses-ışık tesisatını da kendimiz getireceğiz. Haydi sayın Rektörüm!” çağrısında bulunmuştu.

Sanatçıların destek mesajlarının yanı sıra binlerce sosyal medya kullanıcısının  #ŞenliğineSahipÇık etiketi kısa sürede Twitter’da birinci sıraya yükselmişti. İşte o mesajlardan bazıları:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir