RECEB İVEDİK DÖRT İZLE – RECEP İVEDİK 4 NEREDE ÇEKİLDİ – OYUNCU KADROSU

Ve serinin son halkası da görücüye çıktı. Bu sayfada Recep İvedik 4 filmi ile ilgili her tür eleştiri, yorum, görüş ve düşünceye yer vereceğiz. Siz de düşüncelerinizi aşağıda yorumlar bölümüne yazabilir ve ünlü ünsüz hemen her kesimden insanın Recep İvedik Dört ile ilgili yorumlarını okuyabilirsiniz….

Animasyonu yolda…

Filmin galasında yapılan eleştirileri anlayışla karşıladığını belirten Gökbakar, “Eleştiriler olabilir, doğaldır. İnsanlar yapıcı konuştuğu, fikirlerini söylediği sürece saygı duymak zorundayız. Her film beraberinde böyle eleştiriler getiriyor ama biz filmimizi izleyelim, gülelim.” diye konuştu.

Serinin devam edeceğini her fırsatta yineleyen Gökbakar, “Recep İvedik serisi 5,6,7 Allah ne verdiyse devam edecek. Aralarda başka filmler de yapacağım fakat sonradan tekrardan Recep İvedik’e döndü demesinler diye söylüyorum 5,6,7,8 devamı gelecek. Gittiği yere kadar” dedi.

Şahan Gökbakar, “Recep İvedik” hayranlarına yeni bir projenin müjdesini verdi. Gökbakar “Recep’in animasyon filmini yapacağız. O da Türkiye’de bir ilk olacak. Bizde bu üretkenlik devam ettiği sürece, izleyici de de bu istek olduğu sürece biz seve seve devam edeceğiz” dedi.

‘Recep İvedik 4′ ne yapar?

(Mevlüt Tezel -Sabah Gazetesi)

Röportajlar, ilanlar, afişler vs.; filmler için önemli tanıtım araçlarıdır ama hiçbiri fragman kadar etkili olamaz. En yakın örnek; sessiz sedasız vizyona giren ‘Düğün Dernek’.
Filmin gişe rekoru kırmasında, iyi fragmanının etkisi büyüktü. Geçtiğimiz yıl ‘Celal ile Ceren’in fragmanını başarısız bulmuş ve sosyal medyada da genelde beğenilmediğini yazmıştım. Zaten film de, Şahan Gökbakar yapımlarına göre gişede bekleneni veremedi.
Gelelim, ‘Recep İvedik 4’ün fragmanına… Görünen köy kılavuz istemez; bu film çok iş yapar! Her karesinde güldüren fragman, sosyal medyada da olumlu yorumlar aldı. Şahan’ın mahkemelik olduğu Ekşisözlük yazarları bile fragmanı beğendi. Fragman, Youtube’da da çok tıklanıyor. Fragmanın eleştirilecek yönleri yok mu? Var elbette ama genel itibariyle ‘Recep İvedik’ severleri fazlasıyla memnun edecek bir filmin yolda olduğunu müjdeleyebilirim. ‘Recep İvedik 4′ yeni bir rekor kırabilir!

Şahan’ın IMDB taktiği

İnternet aleminin en prestijli sinema sitesi ‘IMDB’de, daha filmler hazırlık aşamasındayken sayfa açılır.
Türkiye’de bile filmiyle ilgili bilgileri IMDB sitesine koymayan yapımcı, yönetmen yok denecek kadar az.
Şahan Gökbakar’ın kariyeri boyunca yaptığı bütün çalışmalar IMBD’de var ama ‘Recep İvedik 4′ yok!
Neden yok?
‘Celal ile Ceren’ filmi kötü bulununca, IMBD’de izleyicilerden kötü not almıştı. Şahan, Ekşisözlük’le polemiğe girince, Ekşisözlük yazarları bir kampanya başlatıp organize bir şekilde IMDB’de filme en düşük puanı verdi. Ve film, ‘tüm zamanların en kötü filmleri’ listesinde ilk sıraya yerleşti.
Sonra Şahan, IMBD yetkilileriyle görüşüp filmini bu listeden çıkarmıştı. Tabii bu, ‘Celal ile Ceren’in gişesini kötü etkilemişti. Şahan’ın bu krizi kötü yönettiğini de belirtmeliyim.
Tahminime göre Şahan, ‘Recep İvedik 4’te de benzer bir kötüleme kampanyasına maruz kalmamak için IMBD’de filmi için sayfa açmadı.

—-

İkinci Şahan-Acun raundu

(Cengiz Semercioğolu -Hürriyet)

Şahan Gökbakar, yıllar önce TV8’den atv’ye geçtiği dönemde bir karakter yaratmış, Acun’u ti’ye alıyordu.

O dönem Acun Firarda’yı yapan Acun Ilıcalı’yı, “Acur Arazi” diye taklit ediyordu Şahan…
Acun ihtarlar çekti, dava açmak için harekete geçti ve 5-6 hafta süren bu bölümü sonunda Şahan yayından kaldırdı.
Hatta Acun, “Beni ne taklit ediyorsun” diyerek Şahan’ın programına katılmış ve olay tatlıya bağlanmıştı.
O yılların üzerinden çok geçti…
Şimdi kahramanlarımızın biri reyting, diğeri gişe rekortmeni…
Ve Recep İvedik 4’te, Şahan bir kez daha Acun’un sahasına giriyor…
İvedik’i Survivor adasına gönderiyor…
Fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla programda Acun yerine İrfan diye bir sunucu var.
Filmde Acun’a gönderme var mı, esprilerde Acun’un canını sıkacak bir şey çıkar mı bilemiyoruz…
Ama sonuçta, Şahan bir kez daha Acun’u diline doluyor…
Acun’un yarattığı imparatorluğu mizah malzemesi yapıyor.
İkisi de yolun başındayken Acur esprilerini tatlıya bağlamışlardı…
Bakalım ikisi de çok yol almışken ortaya nasıl bir manzara çıkacak…

Şahan Gökbakar’ın ilkini 2008 yılında vizyona soktuğu Recep İvedik filminin 4’üncüsünün fragmanı yayınlandı. Filmin birincisi vizyona girdiği ilk üç günde 791.536 kişi tarafından izlenen Recep İvedik, Türkiye’de ilk 3 gününde en çok izlenen filmler sıralamasında ikinci sıraya yerleşmişti.

Merakla beklenen Recep İvedik 4, 21 Şubat 2014’tan itibariyle beyazperdede olacak. Yönetmenliğini Togan Gökbakar’ın yaptığı Recep İvedik 4’ün çekimleri İstanbul ve Maldivler’de tamamlandı. Çekimleri dört hafta süren filmin 20 günlük kısmı Maldivler’de gerçekleştirildi.

Çamaşırhane Film’in yapımcılığında vizyona girecek Recep İvedik Dört ’te birbirinden komik ve eğlenceli sahneler yer alıyor. İvedik’in İstanbul’da başlayan ve Maldivlerde ısssız bir adada katılacağı yarışmalardaki maceralarına kadar uzanan filmin fragmanını Şahan Gökbakar Twitter adresinden takipçileriyle ilk kez paylaştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir