‘PREACHER’ BEKLEYİŞİ SONA ERİYOR!

YENİ ÇIKANLAR – 1990 yılında Vertigo tarafından yayımlandığında büyük ilgi ve tartışma yaratan kült çizgi roman serisi “Preacher” nihayet Türkçe olarak raflarda! “Vaiz Cilt:1” (Teksas Yolları) adıyla İthaki Yayınları tarafından yayımlanan çizgi roman Garth Ennis ve Steve Dillon imzası taşıyor…

Çizgi romandan uyarlanan diziler arasında en başarılı bulunan serilerden olan, ikinci sezonunu geride bırakan AMC dizilerinden “Preacher” , Türkiye’de de geniş bir izlenme oranına sahip.

Henüz bu sıkı diziye başlamayanlar için “Preacher” konusu özetle şöyle:

“Teksas’lı bir rahip olan Jesse Custer, Tanrı’nın Cennet’i terk edip, sorumluluklarını yerine getirmediğini, dahası kayıp olduğunu öğrenir. O’nun izini sürmeye karar verir. Zira dünyada işler çığrından çıkmaktadır. Onun Tanrı’yı aradığı bu macerasında kendisine vampir dostu ve sevgilisi eşlik eder. Ne var ki onları bu arayışta başta Saint of Killers olmak üzere yalnız bırakmayacak düşmanları da olacaktır.”

Bugünlerde 3. sezonuyla ekrana gelen “Preacher”la ilgili spoiler’a çizgi romanla ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz.

“VAİZİN VAKTİ GELMİŞTİ…”

Jesse Custer küçük bir kasaba rahibiydi ve yavaş yavaş inancını kaybediyordu… Ta ki yarı melek, yarı şeytan bir yaratık olan “Yaratılış” onunla birleşene dek.

Eski sevgilisi Tulip ve İrlandalı alkolik bir vampir olan Cassidy ile birlikte Vaiz Jesse, Tanrı’yı bulmak için Teksas’ın yüreğinden New York’un kasvetli ruhuna doğru yolculuğa çıkacaktı.

Çizgi roman tarihinin en önemli serilerinden biri olan VAİZ’in ilk cildi; hızlı, sert ve kara mizahla birleşmiş: Teksas Yolları, Garth Ennis ve Steve Dillon birlikteliğinin benzersiz bir ürünü.

“Garth Ennis Vaiz’le birlikte Alan Moore, Neil Gaiman gibi efsanelerin arasına katılıyor. Steve Dillon’ın çizimleri de bu macerayı bir üst seviyeye taşıyor. Sinemaya gitmekten çok daha keyifli.” –Kevin Smith

“Çizgi romanlar kitap haline dönmeye başladığından beri yazılmış en iyi şey.” –Washington Post

“Tür içerisinde yazılmış en iyi eser.” –Guardian-

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir