PEKİNELLER 3 YIL ARADAN SONRA TÜRKİYE’DE YENİDEN SAHNEDE!

YENİ ÇIKANLAR – “Arthur ve Karl Ulrich Schnabel’den sonra dünyanın en iyi piyanist ikilisi” olarak tanımlanan Güher ve Süher Pekinel 3 yıl aradan sonra verecekleri iki önemli konserle geri dönüyor.  

Dünyaca tanınan piyano ikilisi Güher & Süher Pekinel haziran ayında IKSV ve IKSEV kapsamında gerçekleşecek iki konserle sanatseverlerle buluşacak. Eleştirmenlerce canlı performansları en az stüdyo kayıtları kadar başarılı bulunan Pekinel’lerin IKSV ve IKSEV kapsamında beklenilen Türkiye Konserleri takvimi belli oldu. Konserlerin ilki 11 Haziran 2018 Pazartesi İzmir’de diğeri ise 12 Haziran 2018 Salı günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

Müzik otoritelerince piyanonun sihirli parmakları olarak nitelendirilen Güher Süher Pekinel kardeşler, kariyer hayatları boyunca, Berlin Filarmoni, Viyana Filarmoni, New York Filarmoni, ve Amsterdam Concertgebouw başta olmak üzere dünyanın önde gelen tüm orkestraları eşliğinde sahneye çıktılar. Şiirsel müzikaliteleri,  özgün stil ve yorumlarıyla Amerika’dan Uzakdoğu’ya övgüler toplayan Pekinel’lerin iki konserinde de Şef Gerard Schwarz yönetiminde İngiliz Oda Orkestrası ile sahne alacaklar.

Konser Programı

32. IKSEV Konseri

Tarih: 11 Haziran Pazartesi

Yer:Efes Büyük Tiyatro-İzmir

Saat:21:00

46. IKSV Kapanış Konseri

Tarih: 12 Haziran Salı

Yer:Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı-İstanbul

Saat:21:00

Program

 • – Sergei Prokofiev
  Symphony No. 1 in D major, op. 25 “Classical”
 • – Francis Poulenc
  Concerto for Two Pianos and Orchestra in D minor, FP 61
 • – Antonín Dvořák 
  Nocturne in B Major, op. 40
 • – Ludwig van Beethoven
  Symphony No. 8 in F Major, op. 93
 • – Lasts 90’ inc. interval.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir