PAYİTAHT ABDÜLHAMİD LYON FESTI CULTURE’DE!

YENİ ÇIKANLAR – TRT1 ekranlarının beğenilen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid, Fransa’nın Lyon şehrinde 5-8 Mayıs tarihlerinde bu yıl 8. gerçekleştirilen Türk Fuarı “FestiCulture 2018 En Sevilenler Ödül Töreni”nin özel davetlisi oldu.

Dizinin Yapımcısı ES Film’den Yusuf Esenkal, dizinin başrolü Bülent İnal ve yine başrollerinden Bahadır Yenişehirlioğlu’nun da katıldığı Festi Culture Ödül Töreninde büyük bir sevgi seliyle karşılanan Payitaht Abdülhamid ekibi, Fransa’da yaşayan Türk vatandaşları ve Fransız seyirciler kadar tüm dünya ülkelerinden gelen konukların özel ilgisiyle karşılandı. Mehteran takımı eşliğinde sahneye çıkan Bülent İnal ve Bahadır Yenişehirlioğlu, karşılaştıkları sevgi seli karşısında duygu dolu anlar yaşadılar.

Türk ve Fransız kanallarının röportaj yaptığı Payitaht Abdülhamid dizisinin Abdülhamid Han karakterini başarıyla üstlenen başrolü Bülent İnal; şunları söyledi; “Öncelikle bu güzel karşılamanın yarattığı sevgi seli karşısında çok mutluyum. Demek ki dizimizle dünyanın her yerindeki bu güzel insanlarla buluşuyoruz. Mehter ekibiyle karşılanmak muhteşemdi. Türk kültürünü tanıtan ve kültürler arasında köprü kuran Festi Culture aracılığıyla herkese gerçekten çok teşekkür ederiz.”

Dizinin Tahsin Paşa karakteriyle beğeni toplayan oyuncusu Bahadır Yenişehirlioğlu ise, “Avrupa’nın en büyük festivallerinden biri olan Festi Culture’de bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu festivali düzenleyen ve organizasyonu yapan yöneticilerinize çok teşekkür ederiz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir