ÖNCE ARTVİN SONRA İSKENDERUN…

YENİ ÇIKANLAR – Levent Üzümcü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Anlatılan Senin Hikayendir’ oyununun, 10 Ocak’ta Hatay’ın İskenderun ilçesinde yapılacak gösteriminin baskılar nedeniyle iptal edilmek zorunda kaldığını duyurdu.

Instagram hesabından yayınladığı bir video ile yaşananları aktaran Üzümcü, oyunun sahneleneceği salonun bulunduğu koleje baskı yapıldığını belirtti. Üzümcü  şunları söyledi:

“Sanatın ve sanatçının hiç olmadığı kadar özgür, demokrasinin hiç olmadığı kadar ileride olduğu şu günlerde, İskenderun’da oynayacağımız oyunun oynanacağı kolejin sahnesi, yapılan baskılar nedeniyle elimizden alındı. Kolej yönetimi, oyunu artık orada oynamamıza izin vermiyor. Dosluğun, kardeşliğin ve barışın oyunu ‘Anlatılan Senin Hikayendir’i izlemek İskenderunlular için bir başka özgür yarına kaldı.Hepinizden özür dilerim.”

Oyunun Artvin’deki Çoruh Üniversitesi’ne bağlı A. Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde 3 Aralık Cumartesi günü yapılacak gösterimi de Artvin Valiliği tarafından iptal edilmişti.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

10 Ocak İskenderun oyunumuz yapılan baskılar nedeniyle iptal edilmek zorunda kaldı. Tüm İskenderunlulardan özür dilerim.

Levent Üzümcü (@levent_uzumcu)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir