NORM ENDER: BİRİNİN AMERİKAN ÖZENTİSİ RAP’E, DUR DEMESİ GEREKİYORDU

YENİ ÇIKANLAR – Mekanın Sahibi’ ile günümüz rapçilerine, özellikle Ezhel ve Ben Fero’ya diss atan Norm Ender, “Birinin Amerikan özentisi rap’e, ‘Dur’ demesi gerekiyordu” dedi.

Norm Ender Posta’dan Oya Çınar’a müzik yolculuğunu, kendini ifade etme biçimi olarak gördüğü rap’i ve ona “Bebeleri pistten alalım” dedirten nedenleri anlattı.

“Rap müzikle bugün yapılanın ne kadar alakasız olduğunu, sözlerin nasıl basitleştirildiğini, kültürün nasıl yozlaştırıldığını konuşmamız gerekiyor” diyen Norm Ender, “Bir kere net olarak şunu söyleyeyim. Pop sözleriyle rap yaptığınızı iddia edemezsiniz. Sözleri bu kadar basitleştiremezsiniz” ifadelerini kullandı. Yaptığı şarkıyla diğer rapçilere tepki gösteren Norm Ender, “Tamam, bu çocukların bazılarının bir rap geçmişi var ama o kadar Amerikan özentisi içindeler ki bugün yaptıkları müziğin rap kültürüyle alakası yok” diye konuştu.

Norm Ender, ”Zaten içeriği üretirken özellikle mesajı gölgelememeye çalıştım ki fazla yüklendiğim bile söylenemez. İlk bölümde özellikle sarkastik bir giriş yaptım. Onlar gibi davranıp onlarla alay ettim. Bir nevi ayna görevi gördüm. Aynada gördükleri şeyden hiç hoşlanmadılar ki bu denli rahatsız oldular. Tam olarak da bunu yapmak istedim zaten. O yüzden Ezhel’in de Ben Fero’nun da mesajı aldıklarını çok iyi biliyorum ki onlar da bu mesajın geleceğini çok iyi biliyordu. Bundan sonra ne olacağı onlara bağlı. ‘Yok biz daha abi tokadı yemedik” diyorlarsa kendileri bilir” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir