NİHAL OLÇOK KİMDİR?

YENİ ÇIKANLAR –  Nihal Olçok kimdir?

Nihal Olçok, 1993 yılından itibaren Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte çalışan, özellikle AK Parti’nin kuruluşundan bu yana reklam, kurumsal tanıtım ve organizasyon konularında büyük emek veren Erol Olçok’un eşidir.

Nihal Olçok, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybetmişti.

Erol Olçok kimdir?

1963 yılında Çorum’da doğan Erol Olçok, İstanbul Üniversitesi Estetik ve Sanat Tarihi mezunudur. 1987 yılında Arter Reklam Ajansı’nı kurdu. Siyasal tanıtım faaliyetine RP’nin seçim çalışmalarıyla başladı. Pek çok kişisel aday kampanyasına imza attı. Bunlardan biri Mehmet Ali Şahin’in 1987’deki adaylığıdır. Sonra Büyükşehir Belediyesi basın danışmanlığında o zamanki Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte çalıştı. O sırada DYP’den bir teklif aldı. Tansu Çiller’e bir sunum hazırladı.

1999 seçimlerinde DYP’nin Türkiye genel seçim kampanyasını yaptı. AK Parti’nin kuruluş çalışmaları sırasında Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte çalışma teklifini kabul etti. Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’nin siyasi iletişimini yürütüyordu. AK Parti isminin bulunmasından parti kuruluşuna pek çok konuda etkin oldu. AK Parti’nin bütün genel ve yerel seçim kampanyalarını yönetmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir