Nejat İşler’den Bazı Erkekleri Anlama Kılavuzu (Ot Dergisi)

Bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden ünlü oyuncu Nejat İşler, Ot Dergisi’nin ocak sayısı için ‘Bazı Erkekleri Anlama Kılavuzu’ başlıklı bir yazı kaleme aldı. Çocukken yaşadıklarını tüm samimiyetiyle anlatan İşler, yazısında şu ifadelere yer verdi:

Erkek olacakmışız…
Komşular Kurban Bayramı’nda koyunun t….ını bizim eve getiriyorlar altına işeyene iyi gelir diye. Allah’tan mahallede bu konuda sabıkası olan bir tek ben değilim. Sidikliler Kurtuluş Örgütü olarak gerçekleştirdiğimiz psikolojik harp neticesine hiçbirimiz sidikli lakabıyla anılmıyoruz. Sünnet çağı geliyor sonra.
Erkek olacakmışız, öyle diyorlar. Anlamıyorum vaziyeti, “Ulan pipimiz var işte yetmiyor mu erkek olmaya diye düşünüyorum”. Yok yetmezmiş ucundan azıcık kestirmek lazımmış. “Nihayetinde bir gece rüyalandım hemen banyoya gidip toparlandım. babamın tıraş bıçağıyla suratımdaki tüyleri kestim.”

TUNCEL KURTİZ: ‘KAMYONCU GİBİ YAŞIYORSUN NEJAT…’

“Cihangir’de karşılaştık. Yanında kocası vardı…”
Yazısında ilk aşkından da söz eden İşler, şunları kaleme aldı: “Gözlerimi yavaşça açıp cehenneme ilk adımımı attım. “Senden bi şey istemiyorum artık biliyorsun işte”.
Bana sarıldı defterimi geri verdi ve unutamadığım cümleyi söyledi: “Gurur duydum Nejat arkadaş kalalım n’olur”… Ve kalktı, uzaklaştı…Geçen sene Cihangir’de bir kafede dostlarla otururken arkamdan seslendi.
“Ooo Nejat Bey buradaymış bizi tanımaz şimdi”. Kocasıyla tanıştırdı. Çocukları varmış. Üst kata çıkmak için merdivenlere doğru hamle yaptığında bir an durdu ve dönüp şöyle dedi.
“Senin başarılarını duyunca gurur duyuyorum arkadaşım”. Gülümsedim belli belirsiz “Hala mı?” diye sordum. Ye anlamadı ya da anlamazlıktan geldi. 26 yıl evvel O’na aşıkken boyum 1.80 , kilom 70’ti. Hala öyle…”

‘İnsan olmak erkek olmaktan daha kıyak’
İşler yazısını şu sözlerle tamamladı: “Tıp, gece işemelerinin çaresini buldu. Erkek çocukları doğumhanede sünnet ediliyor. Kızlı-erkekli eğitim yanlış uygulanan bir sistemmiş, büyüklerimiz öyle diyor.
3’üncü sayfa haberleri aşıkların kendilerini, birbirlerini öldürme haberleriyle dolu. Okul hayatımın bende en çok iz bırakan öğretmeni, bana ‘insan’ olmanın ‘erkek’ olmaktan daha zor ama daha kıyak olduğunu söyledi.
Kabul ettim ben de, ki bu da yeni öğrendiğim bir şey…”

 FACEBOOK’TA RAHATSIZLIĞINI YAZDI

Ünlü oyuncu 42 yaşındaki Nejat İşler, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasına rahatsızlığı ile ilgili daha önce şöyle yazmıştı:

“Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok. Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani? Hayır, olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde ‘gitme’ diyen birini değil, ‘ben de geliyorum, yalnız gidemezsin’ diyen birini istiyorum.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir