MODA SAHNESİ’NDE MARATON VAR!

YENİ ÇIKANLAR – Moda Sahnesi’nin 2018-2019 sezonunda sahneleyeceği 3. yeni prodüksiyonu Maraton, 17 Ekim’de prömiyerini yapıyor.

Maraton, 1930’lar Amerika’sı ekonomik kriz koşullarında yaygınlaşan bir yarışma ve eğlence biçimi olan, survivor ve benzeri reality-show programlarının da öncüsü sayılan dans maratonunu günümüz İstanbul’una ve Türkiye’sine taşıyor. Horace McCoy’un “Atları da Vururlar” romanı ve Sydney Pollack’ın aynı adlı filminden ilhamla tasarlanan oyunda, İstanbul Büyük Dans Maratonu finaline kalan çift 40 gün 40 gece boyunca, iki saatte bir yalnızca 10 dk. dinlenerek hiç durmadan dans ediyorlar.

Maraton, büyük ödülü kazanmak için verilen insanüstü çabanın ve vahşi rekabetin eğlence olarak paketlenip sunulduğu, komedi ve trajedinin iç içe geçtiği; dans, tiyatro ve canlı müziğin birlikteliği üzerine kurgulanan bir dans-tiyatrosu.

Maraton’un proje danışmanı Kemal Aydoğan. Bedirhan Dehmen oyunu tasarladı, yönetti ve koreografisini yaptı. İlke Kodal, Tolga İskit ve Yılmaz Sütçü’nün sahne aldığı oyuna piyano, trompet, kontrbas ve davuldan oluşan 4 kişilik canlı orkestra eşlik ediyor. Oyunun sahne tasarımı Bengi Günay’a, ışık tasarımı İrfan Varlı’ya, ses tasarımı ise Mustafa Avcı’ya ait.

Oyun gün ve saatleri 

17 Ekim Çarşamba 20.30
18 Ekim Perşembe 20.30
19 Ekim Cuma         20.30

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir