MASKELİLER KADIKÖY EMEK’TE

YENİ ÇIKANLAR – Tiyatro Lavean’ın 2018-2019 tiyatro sezonundaki yeni oyunu “Maskeliler”, Beyoğlu’ndaki gösterimlerinin ardından Anadolu Yakasındaki seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

Kasım ayında Beyoğlu NoAct Sahne’de gerçekleştirdikleri gösterimlerinde yoğun ilgiyle karşılanan Maskeliler, Anadolu Yakasında 6 yılı aşkındır aktif olan Kadıköy Emek Tiyatrosu’na ait sahnede seyircisiyle buluşacak.

Yaklaşık 6 yılı aşkındır aktif olan Kadıköy Emek Sahnesi; “Sadece Diktatör” ve “Küskün Müzikali” adlı oyunlarıyla adını geniş kitlelere duyurmuş, şu an Anadolu Yakasının yerleşik en önemli özel sahnelerinden biri haline gelmiştir. Son zamanlarda adı sıkça duyulan ekiplerin oyunlarını da misafir ederek, Kadıköy’ün en aktif repertuar sahneleri arasında yerini almıştır.

Tiyatro Lavean’ın Maskeliler adlı oyunu ise sezonun en dikkat çekici oyunlarından biri olarak Kadıköy Emek Sahnesi’nde derdini anlatacak.

Oyunun konusu kısaca şöyle;

“Filistin’de yaşamına devam eden bir ailede, en büyük ağabey Davut, aileyi besleyebilmek için Tel-Aviv’de İsraillilerin yanında bulaşıkçı olarak çalışmaktadır; ortanca kardeş Naim, Filistin Kurtuluş Örgütü üyesidir, en küçük kardeş Halit ise evde kalıp İsrail kurşunuyla kötürüm olan kardeşleri Nazif’e bakmaktadır. Davut, Filistin Kurtuluş Örgütü üyesi Naim tarafından ajanlıkla suçlanır. Üç kardeş bu sorunu çözmek için bir araya gelirler.

Ailen için hayatını feda etmek mi, yoksa vatanını kurtarmak mı?

Hayallerin mi, yoksa toplumsal ideoloji mi?

Oyun; savaşın kardeşlik bağlarını bile koparan ezici baskısını bir insan kasabında, üç kardeş üzerinden anlatmaktadır.”

Oyunun dekor ve kostüm tasarımında Hacer Duran, ışık tasarımında Zabit Erol, müziklerde ise Mert Öztürk yer alıyor. Oyunun rejisörlüğünü Berat Beyoğlu üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise; Kaan Akbulut, Yusuf Mahmut Çitil, Muhammed Gür ve Berat Beyoğlu yer alıyor.

Maskeliler, 14 Aralık Cuma günü saat 20.30’da Kadıköy Emek Sahnesi’nde ki oyunuyla seyirciyle buluşacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir