MANİSA’DA SADECE SALON YOK!

YENİ ÇIKANLAR – Manisa’da, Barış Atay’ın ‘Sadece Diktatör’ oyununu sanatseverlerle buluşturması için salon verilmedi.

BirGün gazetesinden Erk Acarer’in haberine göre Eğitim Sen Manisa Şubesi, Atay’ın oyunu için önce Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Salonu’nu tahsis etmek istedi. Bu amaçla 20 Ekim tarihinde bir yazı ile başvuru yaptı. Ancak yetkililer salonun o tarihte tadilatta olacağını sözlü olarak ileterek salonu veremeyeceklerini belirttiler.

Bu kez sendika yönetimi Şehzadeler Belediyesi’nden Bedesten salonunu istedi. O salon da verilmeyince şube yönetimi bunun üzerine Manisa Öğretmenevi ve Manisa’daki düğün salonlarını tutmak için başvurulara bulundu. Çeşitli gerekçelerle bu salonlar da verilmeyince sendika oyunu Alaşehir’de de sergiletmek istedi. Alaşehir Belediyesi’nin de salon vermemesi üzerine bu ilçe için de iptal kararı alındı.

‘BİR ŞEKİLDE BULUŞTURACAĞIZ…’

Barış Atay ise “Oyuna başladığımızdan beri, salon vermeme ve engelleme çalışmaları sürüyor. Bunun bizi yıldırabileceğini zannediyorlar. İktidar ve destekçilerinin tüm engellemelerine rağmen oyunumuzu bir şekilde izleyiciyle buluşturacağız” diye konuştu.

Barış Atay’ın oyunu 5 Aralık’ta sadece Salihli ilçesinde sergilenecek.

Ankara, Van, Antalya, Burdur, Denizli, Uşak, Alaşehir, Manisa, Konya…. Salonların bir anda tadilata girdiği ya da bir gecede dolduğu yerler. #SadeceDiktatör geleceği zaman, validen belediye başkanına, hepsinin önceliği kültür merkezleri oluyor 🙂 https://t.co/bLypvGFMf5

— Barış Atay (@barisatay) November 23, 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir