KÜRK MANTOLU MADONNA YENİ SEZONDA SAHNEDE!

YENİ ÇIKANLAR –  Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonnaromanı, dünyada ilk kez dijital teknikler kullanılarak Vodafone Red’in katkılarıyla tiyatroya taşındı. Özel prömiyeri geçtiğimiz günlerde Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde gerçekleştirilen oyun, İstanbul’dan sonra diğer illeri gezecek olan oyun, hikayenin bir bölümünün geçtiği Almanya’da da sahnelenecek. 

Engin Alkan tarafından sahneye uyarlanan ve yönetilen oyunun yapımcılığını Tuba Ünsal ile Nisan Ceren Göknel, “To Be House of Production” ismiyle üstlendi. Maria Puder rolünde de Tuba Ünsal’ın göründüğü oyunda, Raif Bey’in gençliğini Alper Saldıran, olgunluk dönemini Menderes Samancılar canlandırırken, Sercan Badur yazarın kendisini portreliyor.

MÜZİKLER SEZEN AKSU’DAN

Müziklerini Sezen Aksu’nun yaptığı oyunun, sahne ve ışık tasarımını Cem Yılmazer üstlenirken, oyundaki Maria Puder otoportresinde ise Ahmet Güneştekin imzası yer alıyor.

Engin Alkan tarafından tiyatroya uyarlanan ve yönetilen Kürk Mantolu Madonna oyununun başrollerinde Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur yer alıyor. Oyunun müzikleri ise Sezen Aksu imzasını taşıyor.

Tuba Ünsal’ın Maria Puder’i oynayacağı eserin müziklerine Sezen Aksu imza atarken oyunun, sahne ve ışık tasarımını Cem Yılmazer üstleniyor. Oyundaki Maria Puder otoportresinde ise önemli çağdaş ressamlardan Ahmet Güneştekin imzası yer alıyor.

‘Kürk Mantolu Madonna’, Ekim ayında Zorlu PSM’de tiyatro izleyicisi ile buluşacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir