KIRAÇ’TAN ORHAN PAMUK VE ELİF ŞAFAK YORUMU

YENİ ÇIKANLAR – Şarkıcı Kıraç sessizliğini, Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk’u Türkçeyi yanlış kullanmak,  Elif Şafak’ı ise “Onu okumaya tahammül edemem. Kayda değer görmüyorum” sözleriyle bozdu.

Posta gazetesinden Oya Çınar’a konuşan Kıraç, Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk ve Elif Şafak için tartışma yaratacak ifadeler kullandı. Pamuk’a değer veren insanları  “kendi ülkesine tepeden bakan, ukala, tuhaf insanlar” olarak nitelendiren, Kıraç şöyle konuştu:

“Orhan Pamuk’un kitaplarına şöyle bir baktım ve hiçbir işe yaramadığını hemen anladım. Yazdıkları zırva, Türkçeyi yanlış kullanıyor. Ne yaşamış? Ne biliyor Orhan Pamuk? Bu tip isimlere kıymet verenler de kendilerini bu ülkeye ait hissetmeyen, kendi ülkesine, insanına gökdelenlerin tepesinden bakan, hiçbir şey bilmeyen, neo liberal, ukala, tuhaf bir kesim.”

Elif Şafak’ın kitaplarını okumaya tahammül edemediğini dile getiren Kıraç, “Elif Şafak’ın da İngilizce yazdığı kitaplar var. Onu okudunuz mu? Onu okumaya tahammül edemem. Kayda değer görmüyorum. Onu tartışmam bile. Ama Orhan Pamuk’a şöyle bir baktım. Yazdıkları zırva! Ben zırva deyince çok üzülüyorlar” dedi.

Kaynak: Posta Gazetesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir