JOHN NEWBIGIN İSTANBUL’DA

YENİ ÇIKANLAR – Yaratıcı içerik şirketlerine ve dijital teknolojilere yatırım yapan Creative England’ın kurucusu olan ve 2015’te Birleşik Krallık Kraliçesi tarafından, kreatif endüstri ve sanata verdiği katkılardan ötürü Britanya İmparatorluk Nişanı’na (OBE) layık görülen John Newbigin, dünya çapında en hızlı büyüyen sektörlerden biri olan yaratıcı endüstriler hakkında konuşmak üzere İstanbul’da.

John Newbigin, 7 Kasım Perşembe günü saat 10.00’da İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’da vereceği konuşmasında, başarılı bir yaratıcı ekonominin oluşturulması ve desteklenmesi için küresel eğilimler hakkında önemli bilgiler paylaşacak. John Newbigin’e konuşmasında, British Council Bölge Sanat Direktörü Claire de Braekeleer eşlik edecek.

Birleşik Krallık’ın Kültür Bakanı Chris Smith’in 1990’larda danışmanlığını yaptığı dönemde, Birleşik Krallık’ın yaratıcı endüstriler hakkında geliştirdiği yasa ve politikalarda belirleyici rol üstlenen John Newbigin, aynı zamanda dünyanın çeşitli hükümet ve resmi ajanslarına da yaratıcı ekonomi politikaları konusunda danışmanlık verdi.

Birleşik Krallık’ın duayen ismi, aynı hafta Brand Week İstanbul kapsamında ‘21’inci Yüzyıla Özgü Yaratıcı Bir Kent: İstanbul’ üzerine bir konuşma da gerçekleştirecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir