İSTANBUL BİENALİ ÇALIŞMA VE ARAŞTIRMA PROGRAMI YENİ DÖNEM KATILIMCILARI BELİRLENDİ

YENİ ÇIKANLAR – İstanbul Bienali Çalışma ve Araştırma Programı’nın Eylül ayında başlayacak ve altı ay sürecek ikinci dönemine katılacak 15 sanatçı belirlendi.

İstanbul Bienali, sanat ve sanatla ilişkili alanlarda teorik, pratik, bireysel ya da kolektif çalışmalar yürütmek isteyen sanatçı ve araştırmacılara yönelik bir dizi danışmanlık, atölye çalışması ve seminerden oluşan İstanbul Bienali Çalışma ve Araştırma Programı’nın ikinci dönemini Eylül ayından itibaren hayata geçiriyor.

Programa yapılan çok sayıda başvuru arasından seçilen sanatçılar, Danışma Grubu üyeleri İnci EvinerBanu KaracaEvrim KavcarSarp KeskinerBige ÖrerErinç Seymen ve Zeyno Pekünlü tarafından belirlendi. 15 Mayıs-1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen başvuru döneminin ardından kısa listeye giren katılımcı adaylarıyla 10 Temmuz’da yüz yüze görüşmeler gerçekleştirildi. Değerlendirme süreci sonucunda İstanbul Bienali Çalışma ve Araştırma Programı’nın Eylül 2019-Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek ikinci döneminin katılımcıları, Cevahir AkbaşSadık ArıServet AslanNeslihan BaşerBahriye Kabadayı DalBerke DoğanoğluAyçesu DuranAlican DurbaşSelin ErdemirciNejbir ErkolEsra Oskay MalickiUfuk Barış MutluUğur SarışenSub ve Metehan Özcan oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir