İÇİMİZDEKİ ÇERNOBİL: BİYOREAKTÖR ORGAN OLARAK BAĞIRSAKLAR

YENİ ÇIKANLAR – Günümüzün en çok ilgi çeken konularından ikinci beyin denilen bağırsaklara dair şaşırtıcı bilgilerle dolu bir kitap İçimizdeki Çernobil Alfa Yayınları’ndan çıktı. Kitabın tanıtımından:

Gastroenteroloji uzmanı Prof. Dr. Metin Başaranoğlu İçimizdeki Çernobil adlı kitabında biyoreaktör organ olarak bağırsakların işlevini anlatıyor.

Beslenme şeklinizi değiştirerek kronik hastalıkları önleyebilirsiniz.

İçimizdeki Çernobil kitabı biyoreaktör organ olarak bağırsakların işlevine, çalışmasını açıklamasının yanı sıra vejetaryenliğe de değiniyor. “Vejetaryen olmak önemli kronik hastalıklardan koruyabilir mi? Vejetaryenleri bekleyen sağlık riskleri nelerdir?” gibi sorulara yanıtlar getiriyor.

İçimizdeki Çernobil, sağlıklı beyin, akıl sağlığı ve duygusal durum için beslenmenin nasıl olması gerektiği de açıklanıyor.

Bağışıklığı Güçlendiren Mutfakta Olmazsa Olmaz Gıdalar;

· Soğan

· Sarımasak

· Limon

· Zencefil

· Zeytinyağı

· Ev yapımı yoğurt

· Ev yapımı Kefir

· Hamsi

· Fındık, Fıstık, Ceviz

Arka Kapak;

Bağırsaklardaki mikropların ürettiği ürünler incelendiğinde tıpkı bir ilaç fabrikasının ürettiği ilaç formülleri gibi yapılara benzediği anlaşılmıştır. Ancak onlardan farklı olarak, bağırsakta yerleşmiş olan bu mikropların kurduğu fabrikaların sayısı ve ürettikleri, tüm dünyada var olan ilaç fabrikalarının ve ürettiklerinin sayısından daha fazladır. Bu ürünlerin kimyasal yapılarını ve ne işe yaradıklarını çözümleyebilsek ruhsal ve bedensel hastalıklardan kurtulabileceğimizi düşünmekteyiz.

Bağırsaklardaki biyoreaktör doğru çalıştığında sağlık verir. Ancak reaktör kötü çalıştırılırsa hastalıkları beraberinde getirmesi de kaçınılmazdır.

“Bitki Temelli Yaşam” uygulayanların vücuduna daha fazla vitamin C ve E, bol lif, folik asit, potasyum, magnezyum ve karoten ve flavonoid gibi fitokimyasallar girer. Vejetaryenlarin kan basınçları düşer, vücut kitle indeksleri daha düşük olur. Kötü kolesterol (LDL) ve total kolesterolleri daha düşük olur. Tüm bu iyi şeyler de beraberinde kronik hastalıklardan uzak yaşlanmayı ve beklenen yaşam süresinin daha uzun olmasını getirir.

Bağışıklık sistemi hastalıklarının ortaya çıkış sebeplerinden biri ve en önemlisi bağırsaklardaki mikrobiyatanın bozulmasıdır. Bağırsaklarda yaşayan faydalı bakterilerin en büyük düşmanı ise endüstriyel gıdalardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir