HEMEN HER ENSTRÜMANI ÇALIYOR!

YENİ ÇIKANLAR – Zorlu Performans Sanatları Merkezi, 22 Temmuz’da, sadece progresif rock’ın değil müzik dünyasının da önemli isimlerinden İngiliz müzisyen Steven Wilson’ı yeniden konuk edeceğini duyurdu.

Steven Wilson, günümüz ve tüm progresif rock tarihinin önemli yapı taşlarından Porcupine Tree ile şu ana kadar birbirinden değerli 10 stüdyo albümüne imza attı. Geçtiğimiz yıl beşinci solo albümü “To the Bone”u yayınlayan Steven Wilson, 22 Temmuz Pazar akşamı, Zorlu PSM Ana Tiyatro’da “Sahne üstü ayakta” konser düzeninde müzikseverlerle buluşacak.

Hemen hemen her enstrümanı çalıyor…

Sahnede, gitarını çalarken kullandığı onlarca pedala daha rahat hakim olabilmek için ayakkabı giymeyi tercih etmeyen ve hemen hemen her enstrümanı çalabilen Wilson’ın; ambient, drone, noise, post-rock, krautrock ve shoegaze başta olmak üzere; müzik kariyerinde uğramadığı durak kalmadı. Bugüne kadar 4 kez Grammy’ye aday olan sanatçı, prodüktör olarak da Opeth, Marillion, Orphaned Land, Yoko Ono, Anja Garbarek, Pendulum ve Anathema başta olmak üzere birçok önemli isimle çalıştı. Bugüne kadar 2 kez Porcupine Tree’yle, 1 kez Mikael Åkerfeldt’li projesi Storm Corrosion’la, 1 kez de solo albümü Grace for Drowning’le Grammy’ye aday olan Steven Wilson, 2 Mayıs 2016’da Zorlu PSM’de gerçekleşen unutulmaz konserinin ardından yeniden aynı sahnede sevenleriyle buluşacak.

Wilson’ın yeni konseri, Ağustos 2017’de yayınlanan ve büyük övgü toplayan beşinci solo albümü “To the Bone”un tanıtım turnesi kapsamında gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir