GAME OF THRONES 7.SEZON 1.BÖLÜM – GAME OF THRONES 7. SEZON NE ZAMAN

YENİ ÇIKANLAR – Hayranları tarafından merakla beklenen fantastik televizyon dizisi “Game of Thrones”un (Taht Oyunları) 7. sezonu nihayet başladı. Bu sezonun öncekilere göre daha kanlı olması bekleniyor.

İşte Deutsche Welle Türkçe’nin derlediği bazı ayrıntılar:

Kan, ateş ve duman

“Game of Thornes”un 7. sezonu daha fazla aksiyon vaad ediyor. Fragmanı, uzun süredir beklenen savaşın başlayabileceğine işaret ediyor. Son sezonun önceki sezonlardan daha kanlı olması muhtemel görünüyor.

Nihayet Yedi Krallık’ta (Westeros)

Altıncı sezonun sonunda Daenerys Targaryen (Khaleesi) devasa bir ordu eşliğinde Westeros’a doğru yola çıktı. Khaleesi ve ordusu sağsalim Yedi Krallık’a varacak mı? Targaryen Hanedanı hakkı olan Demir Taht’ın sahibi olmak için mücadele edecek.

Güçlü destek

Khaleesi’nin şansı yüksek. Çünkü güçlü destekçileri var. Kraliçe Daenerys Targaryen’in The Unsullied Ordusu’na Grey Worm (sağda) liderlik ediyor. Khaleesi’nin akıl hocaları ise (soldan sağa) Missandei, Tyrion Lannister ve Lord Varys. Kraliçe ayrıca üç dev ejderhasına ve Dothraki at beyliklerine de güvenebilir. Çetin bir mücadele bekleniyor zira şu anda Demir Taht’ta başka bir kadın oturuyor.

Baskı altındaki kraliçe

Cersei Lannister halihazırda Westeros’u (Yedi Krallık) yönetiyor. Ne var ki kraliçe Cersei ve Kral Katili olarak anılan kardeşi Jamie (sağda) baskı altında. Cersei son sezon fragmanında kuşatıldıklarını belirtiyor: “Doğu’daki düşmanlar Batı’daki düşmanlar, Güney’deki düşmanlar, Kuzey’deki düşmanlar”. Ama tahtı elinde tutmaya kararlı “Yolumuza kim çıkarsa çıksın zafer bizim olacak.”

Buzdaki gizem

Onun hikayesi de heyecanını koruyacak gibi görünüyor. Bran Stark, geçen sezon sadık arkadaşı Hodor’u kaybettikten sonra artık neredeyse sadece kendisine güvenmek zorunda. Meera 7. sezonda da Stark’ın yanında yer alıyor. Ve ikisinin de kaçışları sürecek gibi görünüyor. Ak Gezenler (White Walkers) bu kez onları yakalayabilecek mi?

Bilinmeyene yolculuk

The Hound (Tazı) olarak da bilinen Sandor Clegane, farklı bir yöne gidiyor. The Brotherhood Without Banners ile birlikte orada görevli birliklerin yardımıyla Ak Gezenler’in yaklaşan işgaline karşı savaşmak için Kuzey’e gidiyor.

Kılıçlar yerine kitaplar

Sam Tarly ve Wildling’lerden eşi Gilly’nin hikayesi de “Game of Thrones”un yedinci sezonunda devam ediyor. Kitapları her zaman kılıçların üzerinde tutan Sam bir usta, bilim insanı olmayı istiyor. Gilly de okumayı seviyor gibi görünüyor.

Savaş için hazır

Wildling lideri Tormund ve savaşçı Brienne of Tarth ise kılıcı tercih ediyor. Görünen o ki kuzeyde büyük bir savaşa, yani Ak Gezenler’e karşı bir savaşa hazırlanıyorlar. Fakat bu Tormund’un ilgilendiği tek şey değil gibi görünüyor. Son sezonda kızıl sakalın uzun sarışında gözü vardı.

Muğlak ilişki

Little finger (Serçeparmak) lakaplı Petry Baelish, zor durumda kalan Sansa Stark’ın kurtarıcısıydı. Baelish’in askerleri sayesinde, kardeşi John Snow Kış Yarı’ndaki (Winterfell) savaşını kazandı. Buna rağmen Stark ailesinin en büyük kızı bu esrarengiz adama güvenmiyor. Bu muğlak ilişkinin nasıl yürüdüğünü izlemek oldukça ilginç olacak.

 

Game of Thrones 7. Sezon Teorileri! YENİ!!!

CEP TELEFONUYLA GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

HBO’nun dünya genelinde izlenme rekorları kıran dizisi Game of Thrones’un 7. sezonuyla ilgili yeni bilgiler internete sızmaya başladı. Dizinin yeni sezon çekimlerinin gerçekleştirildiği İspanya’da, John Snow ile ejderhaların annesi Daenerys Targaryen’in buluştuğu bir sahne çevreden geçen birinin cep telefonunca görüntülendi.

Görüntülerde, Kuzey’ın kralı John Snow’un surlardan inerek ejderhaların annesinin yanına geldiği görüldü. 6. sezonda dizinin iki ana karakteri Snow ile Daenerys ikilisinin buluşup buluşmayacağı en çok konuşulan konular arasındaydı. Beklenen buluşmanın gerçekleşmiş olmasıyla Snow ile Daenerys’in gücünü birleştirmesi ve Yedi Kralık’a karşı aynı cephede savaşacakları yorumlarının yapılmasına neden oldu.

7 BÖLÜMDEN OLUŞABİLİR?

Dizinin 10 yerine yedi bölümden oluşacak yedinci sezonunun gelecek yazda yayımlanması bekleniyor. Sekizinci ve son sezon ise 2018’de yayımlanacak.

Game of Thrones, George R R Martin’in romanlarından uyarlandı.

California’daki konferansta konuşan Bloys, final sezonunun bölüm sayısının henüz belirlenmediğini söyledi, “Yapımcılar bize ne veriyorlarsa hepsini alacağız” dedi.

Bloys dizinin farklı uyarlamalarının çekilmesi ihtimalini dışlamadı, “Biz buna açığız. Yapımcılar da buna itiraz etmiyor ama bununla ilgili somut bir plan yok” diye konuştu.

Bu açıklamanın ardından 7. sezonun önemi bir kat daha artarken gözler yeni sezonun çekim hazırlıklarına çevrildi. Bakalım yakında hangi ip uçları internete sızacak. Ve hangi spoiler’ı paylaşılacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir