EZHEL ‘OLAY’, ŞANIŞER ‘SUSAMAM’ DEDİ

YENİ ÇIKANLAR – Bugün yayımlanan ve Türkiye yaşananları konu edinen iki rap şarkısı gündeme damgasını vurdu. Ezhel’in ‘Olay’ ve Şanışer’in 17 müzisyenle birlikte hazırladığı ‘Susamam’ şarkısı kısa sürede bir milyondan fazla kişi tarafından dinlendi.

Rap müzisyeni Şanışer, 17 arkadaşıyla birlikte seslendirdiği ‘Susamam’ şarkısını paylaştı. Şarkıda, Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle yer alırken; konu başlıklarıysa Türkiye gündemindeki  ‘adalet’, ‘özgürlük’, ‘eğitim’, ‘kadına yönelik şiddet’, ‘hayvana yönelik şiddet’, ‘kentleşme’ oldu.

Şarkının Deniz Tekin’in seslendirdiği kısmında Emine Bulut’un öldürülmeden önceki sesleri de yer alıyor. Şarkı için tasarlanan tişört ise köy okulları için harcanacak.

Rapçi Ezhel, ‘Olay’ isimli şarkıyı ve şarkı için hazırlanan video klibi sabaha karşı yayımladı. Kısa sürede çok sayıda dinleyiciye ulaşan şarkı, 10 Ekim Ankara Katliamı, Gezi Eylemleri, 15 Temmuz Darbe Girişimi gibi Türkiye gündemi konularını işliyor. Ayrıca video klipte toplumsal muhalefetin çok sayıda eylem görüntüsü de yer alıyor.

Ancak ilerleyen saatlerde YouTube trend listesine ikinci sıradan giren şarkı, YoTube tarafından trend listesinden kaldırılırken pek çok sosyal medya kullanıcısı bu durumu tepkiyle karşıladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir