EYVAH EYVAH 3 YORUMLARI TEPKİLERİ MÜZİKLERİ ELEŞTİRİLERİ – EYYVAH EYVAH 3 NEREDE ÇEKİLDİ? KADROSU KONUSU NEDİR?

Senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı, yönetmenliğini Hakan Algül’ün yaptığı Eyyvah Eyvah 3’ün galasına adeta ünlüler akın etti. Tabii filmle ilgili ilk yorumlar, eleştiriler ve tekpkiler de galada geldi. Aşağıda filmle ilgili bilgileri, hem gala hem de sonraki yorumları bulabilir, siz de düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Film gösterimi başladığında salonlar doldu taştı. 9 salonda koltuklar dolunca seyirciler koridorlara ve merdivenlere yerleşerek filmi seyrettiler. Finalde tüm salonlarda film ayakta alkışlanırken oyuncular dakikalarca tebrikleri kabul etti.

Finalde gerçekleşen basın toplantısında Ata Demirer ‘Biz büyük bir ekibiz. Bütün ekibe çok teşekkür ediyorum.’ Diye Eyvah Eyvah serisinin 3.sünde de yer alan oyuncu arkadaşlarına teşekkür etti. Demirer’in özel teşekkürü ise filmde konuk oyuncu olarak yer alan kayınpederi Selçuk Borak içindi. Demet Akbağ, Özge Borak ve filmin tüm oyuncuları tek tek bütün ekibe ve Ata Demirer’e teşekkür ettiler.

Ata Demirer, Demet Akbağ ve Özge Borak’ın başrollerini paylaştığı Eyvah Eyvah 3’ün galası önceki akşam yapıldı. Ünlü komedyen Ata Demirer’in senaryosunu yazdığı Demet Akbağ ve eşi Özge Borak ile başrolü paylaştığı Eyvah Eyvah 3’ün galasına Şahan Gökbakar da katıldı.

Şahan Gökbakar: Ata’yla çalışmak isterim

Ünlü komedyen Ata Demirer ile bir projede yer alıp almayacağı sorulan Gökbakar, “Ben çok isterim. Komedyenlerin bir araya gelip güzel işler yapabileceğini düşünüyorum. En başından beri aynısını söylüyorum. Beraber çok komik işler yapabiliriz. İnşallah bir gün bir araya geliriz” dedi. Recep İvedik 4 filminin çekimlerinin yapıldığı Maldivler’de ada kapattığı söylenen Şahan Gökbakar, bu konuya da “Zaten film çekmek için oraya 90-95 kişi gittiğiniz zaman ada kapanıyor. Ayak basacak yer kalmıyor. Öncesinde de orada bir ay vakit geçirip hangi adanın bize daha uygunolacağını araştırdık. Zannedildiği gibi ada kapatılması gibi bir durum yok” şeklinde açıklık getirdi. (Gazeteport)

“Eyyvah Eyvah 3″

Senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı, yönetmenliğini Hakan Algül’ün yaptığı “Eyyvah Eyvah 3″, komedi severleri salonlara çekmeyi hedefliyor. Başrollerini, Demet Akbağ, Ata Demirer, Özge Borak’ın paylaştığı filmin müziği Fahir Atakoğlu imzası taşıyor.
Tarık Ünlüoğlu, Serra Yılmaz, Cengiz Bozkurt, Ayşenil Şamlıoğlu, Teoman Kumbaracıoğlu ve Salih Kalyon’un da rol aldığı serinin üçüncü filminin konusu şöyle:
“Büyük aşkı Müjgan’a kavuşup evlenen Geyiklili Hüseyin Badem için hayat zorlaşmıştır, ailesine bakabilmek için her fırsatı değerlendirmektedir. Can dostu, ablası Firuzan ise hayatına İstanbul’da devam etmektedir. Ayrı şehirlerde, ayrı hikayeler yaşayan bu insanların ortak bir yönü vardır ki, kendileri bilmeseler de feleğin çemberinden geçmek üzerelerdir ve Geyikli’de festival zamanıdır.”

Eyyvah Eyvah 3 nerede çekildi?

Çekimlerine geçen 21 Ağustos’ta Çanakkale’de başlandı. Çekimler, Ezine ilçesine bağlı Geyikli Beldesi ağırlıklı olmak üzere Bozcaada ve Çanakkale merkezinde de yapıldı.

‘Eyyvah Eyvah 3’ün sırrı – Mevlüt Tezel, Sabah Gazetesi

‘Eyyvah Eyvah’ı 2 milyon 459 bin, ‘Eyyvah Eyvah 2’yi 3 milyon 974 bin kişi izledi. Bugün vizyona giren ‘Eyyvah Eyvah 3’ün kalitesi de önceki filmlerle aynı. Hayat her ne kadar ‘Geyiklili Hüseyin Badem’ için zorlaşsa da, o istikrarlı bir şekilde güldürmeye devam ediyor. ‘Hüseyin’ baba oluyor, zabıta oluyor, can dostu ‘Firuzan’ ile ‘İspanyol’u barıştırıyor, düzenbazlar oğlunu kaçırıyor vs… ‘Geyiklili Hüseyin’ durumdan duruma geçiyor ve bol bol güldürüyor. ‘Eyyvah Eyvah’ serisinin tutmasının nedeni de; durum komedisi yaratmadaki başarısı.
Burada ‘Patron Mutlu Son İstiyor’ örneğinden yola çıkmakta fayda var. Filmin Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı zekice, müthiş esprili diyalogları olan bir senaryosu vardı ama yönetmen durum komedisi yaratamamıştı. ‘Eyyvah Eyvah 3’ün senaryosu kötü ve eleştiriyi hak edecek derecede basit ama bu basit senaryoyla güldürebilmesi de bir başarı öyküsü.
Çünkü filmin yönetmeni Hakan Algül, durum komedisi yaratmayı biliyor.


TRAKYA İNSANI… 


Filmin gizli kahramanı ise yine Trakya insanı… Trakya insanının naif, samimi doğası filmde iyi işleniyor. Filmin bir diğer artısı; yan karakterlerin göstermelik olmaması. Tarık Ünlüoğlu, Salih Kalyon, Serra Yılmaz gibi oyuncuların sağlam bir esprisi var filmde. Tüm bu artılara, Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın müthiş oyunculukları da eklenince, ortaya keyifli bir komedi çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir