EPİLEPSİSİ OLANLAR STAR WARS’I NASIL İZLEMELİ?

YENİ ÇIKANLAR – Star Wars hayranlarının merakla beklediği Star Wars: The Rise of Skywalker (Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi) için Disney, epilepsi hastalarını uyararak alternatif seyretme şekli önerdi.

Walt Disney Stüdyoları, beklenen film Star Wars: The Rise of Skywalker’ın (Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi) ışığa duyarlı epilepsi hastalığı olan kişilerde nöbetleri tetikleyebileceği uyarısında bulundu.

Epilepsi Vakfı ile birlikte çalışan şirket, hem etkilenebilecek olan kişileri uyardı hem de filmin hayranlarının filmde yer alan pek çok ışık oyunundan etkilenmeden seyir zevkini nasıl sürdürebileceklerine dair tüyo verdi.

Disney, yayıncılara gönderdiği mektupta, “Salonunuzda, çevrimiçi olarak ve müşterilerinizin göreceği diğer uygun yerlerde, aşağıdaki bilgileri içeren bir bildirimde bulunmanızı öneririz: Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi, ışığa duyarlı epilepsisi olanları veya diğer ışığa duyarlılığa sahip olanları etkileyebilecek görüntüler ve sürekli yanıp sönen ışıkları olan sekanslar içerir.”

Kaynak: NTV

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir