DÖRT KÖŞE ÇEKİMLERİ NEREDE YAPILDI?

YENİ ÇIKANLAR – Ömer Faruk Yardımcı’nın yönettiği ve Şinasi Yurtsever, Murat Akkoyunlu, Ayhan Taş ile Burak Satıbol’in oynadığı Dört Köşe, 6 Ekim 2017’de vizyona çıkarıldı.

Dört Köşe’nin konusu özetle şöyle: İstanbul’da herhangi bir gün, nev-i şahsına münhasır dört karakter, bir nezarethane. Aynı nezarethanede bulunan Aşkın, Emel, İrfan ve Muzo haksız yere gözaltına alınmışlardır. Üstelik bu onların yaşadığı ilk haksızlık da değildir. Birlik olup, düzene karşı “Biz de varız ulan, buradayız, yaşıyoruz.” demek için bir hırsızlık tezgâhlarlar. Güçlü olandan çalıp, yaşadıkları tüm haksızlıkları sıfırlayacaklardır.

Dört Köşe nerede nasıl çekildi?

Film için Haydarpaşa Garı’ndan super lüks bir malikaneye, Kadırga sokaklarından araba hurdalıklarına kadar birçok farklı mekan kullanıldı. Uyuşturucu laboratuarı, fantazi odası, timsah havuzu, nezarethane gibi özel dekorlar inşa edildi, greenbox çekimleri yapıldı. Patlama ve çatışma sahneleri için özel effect sanatçıları ile çalışıldı. 200’den fazla yardımcı oyuncu ile kalabalık sahneler çekildi, Polis araçları ve özel zırhlı araç gibi özel araçların yanısıra çok sayıda lük araç da sahnelerde yer aldı.

Oyuncular için özel kostümler hazırlandı, karakterler için imaj çalışması yapıldı.

Filmde rol alan Polly ve Anna isimli timsah karakterleri için, CGI ekipleri ile çalışıldı ve yurtdışı ekipleri ile işbirliği yapıldı.

Özel eğitimli oyuncu JackRussell cinsi köpek Mitril de filmin ana karakterlerinden biri olarak filmde yer aldı. Film 4 haftada 10’larca özel mekan kullanılarak çekildi.

Dört Köşe fragmanı…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir