DİLARA KOÇAK’TAN İYİ YAŞAM GÜNLÜĞÜ

YENİ ÇIKANLAR – 20 yılı aşkın süredir mesleğinin saygın ismi olan Koçak, bu yıl İyi Yaşam Günlüğü içeriklerini hazırlarken 13 farklı konuda daha fazla bilgi sahibi olarak, sizin amacınıza yardımcı olmayı hedefliyor.

Günlük kullanma alışkanlığı giderek azalıyor, yeni nesil iletişim fırsatları ile artık yazmak yerine dijital dünya bizi organize ediyor diyen Dilara Koçak, teknolojiyi ve hayatımıza getirdiği kolaylıkları çok sevmekle birlikte hala elinde defter, kalem yazı yazmanın keyfinden vazgeçemiyor. Koçak, 2019 İyi Yaşam Günlüğü ile günlük kullanmaktan aynı keyfi alan okuyucularının karşısına çıkıyor.

İyi Yaşam Günlüğü 12 yıl önce Uzman Diyetisyen Dilara Koçak’ın hazırladığı Türkiye’deki bu konudaki ilk tematik ajandadır ve yıllar boyu bir klasik haline gelmiştir. Her yıl değişen konu ve içeriğiyle artan takipçi ve sadık okur kitlesiyle buluşuyor ve iyi yaşam için rehberlik ediyor. Alfa Yayınları’ndan çıkan İyi Yaşam Günlüğü 2019’da yıl boyunca size her gün rehberlik etmeyi, 13 farklı konuda daha fazla bilgi sahibi olarak, iyi yaşam amacınıza ulaşmanıza yardımcı olmayı hedefliyor. Her güne farklı motivasyon cümleleri içeren iyi yaşam günlüğü, gün içinde yiyecek, içecek, egzersiz ve duygusal durum kaydınızı tutmanızı da sağlıyor. İyi Yaşam Günlüğü yine en iyi yeni yıl hediye alternatiflerinizden biri olmaya aday.

Yediklerini yazarak zayıflamak mümkün!

Araştırmalar, tükettikleri besinleri kaydeden kişilerin daha dikkatli ve sağlıklı beslendiklerini gösteriyor. Kalıcı davranış değişikliği yaratmak istiyorsanız, bunun için önce mevcut durumu ölçmek, sorunları tespit etmek ve farkına varıp daha sonra strateji belirleyip küçük ve yavaş adımlarla ilerlemek önemlidir. 

İyi yaşam günlüğünü nasıl kullanılır?

Günlük, öncelikle metabolik hızınızı hesaplamayı ve günlük almanız gereken kaloriyi size anlatıyor, ideal kilonuzu hesaplamanıza yardımcı oluyor. Dilerseniz bu hesaplamaları Dilara Koçak’ın ücretsiz mobil uygulaması ile de yapabilirsiniz.  Daha sonra da bu kaloriyi hangi besinlerden ne ölçüde yiyerek almanız gerektiği size anlatılıyor. Bir kılavuz görevi gören bu yaşam günlüğü ile egzersiz seviyeniz, sıvı tüketiminiz ile ne kadar kalori harcadığınızı ve günlük duygu durumunuzu da takip ediyorsunuz Haftalık özetlerle geçen bir haftanızı değerlendirmenize yardımcı oluyor böylece daha büyük tabloda doğru ve yanlışlarınızı değerlendirebiliyorsunuz. Rehber sizi günlük, haftalık ve aylık olarak adım adım yönlendiriyor. 

Hangi konular var?

Başarılarınızı süsleyebileceğiniz çeşitli etiketler İyi Yaşam Günlüğü’nde size eşlik ediyor. İlk olarak ‘Önce Gülümse’ konusu sizleri karşılıyor. ‘Vücudunun Sesini Dinle’, ‘Güzellik Uykusu’, ‘Obez Bağırsaklar ’, ‘Her Yaşın Bir Güzelliği Var’, ‘Fazla Kilo Anılara İhanet mi?’ gibi birçok farklı ve merak edilen konu yer alıyor, günlük kısa motivasyon mesajları da farkındalığınızı canlı tutmayı hedefliyor.

ARKA KAPAK;

2006 yılından beri onbinlerce insan başardı. İyi Yaşam Günlüğü ile yediklerini yazanlar kendi motivasyonlarını keşfetti ve Dilara Koçak ile daha iyi bir yaşama adım attılar.

Bu yıl kendiniz için iyi bir şey yapın ve geleceğe yatırım için siz de yediklerinizi yazmaya başlayın.

İyi Yaşam Günlüğü’yle kendinizi takip edin. Günlük ve haftalık olarak kayıtlarınızı yapıp resmin tamamına baktığınızda vücudunuza ne kadar yatırım yaptığınızı, doğrularınızı ve yanlışlarınızı keşfedeceksiniz.

Hadi seçimlerinizi tekrar gözden geçirin, bazı küçük aksamalar hepimizin hayatında var, sakın vazgeçmeyin! Kaldığınız yerden devam edin, bir yıl sonunda bambaşka bir insan olabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir