Çukurcalı Çocuklar yazdı: Zap Suyu Düşleri

YENİ ÇIKANLAR – Zap Suyu Düşleri kitabının yazarı ve çizeri 36 Çukurcalı çocuğun ev sahipliğinde, Çukurca Kaymakamı Temel Ayca, Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, kitabın koçluğunu üstlenen Yazar Elif Ayla ve Çizer Elif Yemenici’nin katılımıyla düzenlenen bir tanıtımın ardından raflardaki yerini alacak. Kitabın tanıtımında şöyle deniliyor:

”Çukurca orada bir köy var uzakta şarkısının resmi gibiydi başta. Uzun uzun giden bir hayal. Ve sonunda yola çıkma günü geldi. Artık sadece yol vardı ve yolun ucundaki çocuklar…

Sınıfa son gelen çocuklar gibi karıştık içlerine. Hep orada olan gibi kaynaştık sonra.

Camlara toplandık, dağlara baktık, kuşları ve ağaçları konuştuk. Yemekleri ve kilimleri. Nineleri ve çocukları. Tuhaf sesler çıkardık. Çok güldük. Galiba en çok sarıldık. Sımsıkı sarıldık.

İstanbul’da buluşmak üzere ayrılırken, ağladık. Ve şimdi, yaşadığımız bu kısacık ve çok uzun bir hafta, Zap Suyu Düşleri adıyla kitap oldu. Çukurcalı Çocuklar yazdı. Çukurcalı Çocuklar çizdi.

Yazar Elif Ayla ve Çizer Elif Yemenici onlara rehberlik etti. Çukurca Kaymakamlığı onlara destek oldu. Birlikte, el ele çıktıkları bir yol bu. Size de ellerini uzatıyorlar, tutmak istersiniz diye…”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir