CHARLOTTE BRONTË: TUTKU DOLU BİR YAŞAM

YENİ ÇIKANLAR – Biyografi yazarı Lyndall Gordon tarafından kaleme alınan Charlotte Brontë Tutku Dolu Bir Yaşam Alfa Yayınları’ndan çıktı.

1830’ların sonlarında, kişisel bir feveran ile yükselen o sesin hikâyesi neydi? Bu biyografi kadınların hayatlarında yalnızca o zaman değil şimdi de saklı olanı arıyor. Bir kadına göre tutku nedir? Sessizlikten nasıl çıkabilir, sesini yükseltip diğerlerine ulaşabilir? Charlotte Brontë, bu alana girme, orada yaşayan gölgelerle karşılaşma ve onların deneyimlerini ifade etme cesaretine sahipti. Şimdi o cesaret Tutku Dolu Bir Yaşam adıyla okurlarıyla buluşuyor.

“Charlotte Brontë’nin duygusal olarak çalkantılı yaşamındaki boşluklara ve suskunluklara odaklanan görkemli bir biyografi. Bu, Gordon’ın en iyi kitabı ve Charlotte Brontë’yle ilgili bugüne kadarki en iyi kitap.”

–Fiona MacCarthy, Observer

“Bu, örnek niteliğinde bir biyografi: tüm ayrıntılara özen göstermesine rağmen hareketli; sağduyulu ve yargılarında dürüst; bilgisini sunuşu zahmetsiz, ama apaçık.”

–Jan Marsh, New Statesman

“Göz alıcı ve güçlü… Brontë’nin yaratıcı dehasının kaynağına dair bir anlayış kazanmaya bizi hiç olmadığımız kadar yaklaştırıyor… Brontë’nin biyografisi nihayet rüştünü ispatladı.”

–Mark Bostridge, Times Educational Supplement

“İlk sayfadan sonuncusuna kadar dikkatimizi ve ilgimizi cezbeden parlak önermelerle dolu bir kitap.”

–Claire Tomalin, Independent on Sunday

“Lyndall Gordon, gerçek bir eleştirmenin hayal gücüyle dolu.”

–Lucasta Miller, The Times

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir