Çağlar Çorumlu ve Büşra Pekin’le Kolonya Cumhuriyeti

YENİ ÇIKANLAR – Güldür Güldür yazar ekibinin senaryosunu yazdığı, yine aynı ekipten Murat Kepez’in ilk defa yönetmen koltuğuna geçtiği Kolonya Cumhuriyeti’nde başrolleri Çağlar Çorumlu ve Büşra Pekin paylaşıyor.

Başbakan ziyareti ve il olma vaadi ile uzak diyarlardaki bir beldenin belediye başkanlığını kazanan Peker Mengen, halk bu vaadi unutmayınca başbakanı kendine özgü yöntemlerle beldeye gelmeye ikna eder. Danışmanları ile yaptığı istişareler sonrası şaşalı bir karşılama töreni hazırlayan Peker, bu törenin kontrolünü kaybeder ve 5000 nüfuslu belde bir anda ülke olmak zorunda kalır. Hem de Amerika ile savaşa girmiş bir ülke. Peker Mengen, istemeden evlendiği karısı Mualla ve danışmanları bir yandan Amerika ile uğraşırlarken, bir yandan da yeni bir ülke kurmanın zorluklarını tadacak, bu yolda bir uzaylının yardımını bile alacaklardır.

Kolonya Cumhuriyeti nerede çekildi?

Çekimleri Muğla Dalaman, Akyaka ve Köyceğiz gibi tatil beldelerinde gerçekleştirilen filmin yapımcılığını Necati Akpınar‘ın üstlendiği filmin görüntü yönetmenliğini ise Özgür Eken yaptı.

Kolonya Cumhuriyeti izleyiciyi kahkahanın hiç durmayacağı bir absürt dünyaya götürüyor! Filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir