‘BIRAK CEM YILMAZ’I SİNEMA BİLETLERİNİ İNDİR!’

YENİ ÇIKANLAR – Yapımcılar ile Mars Cinema Group arasındaki ‘promosyonlu bilet uygulaması’ tartışması sürüyor. Yapımcılar haklarını alamadığını iddia ediyor, Mars Group ise “Yapımcıların bilet parasından istediği pay artışı 12.5 liralara kadar yükseliyor. Bu noktada en ucuz sinema biletinin ücreti 30 TL’leri bulmak zorunda kalacak” savunmasını yapıyor.

2016’da Güney Korelilerin aldığı Mars Grubu, Cinemaximum markasıyla bugün Türkiye’nin en büyük sinema salonu işletmecisi. Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’nun aktardığına göre yapımcı-salon işletmecisi krizinin en büyük taraflarından. Semercioğlu, ”Ve bu krizde milim geri adım atmıyorlar. O kadar ki; ‘Cem Yılmaz olmazsa başka Cem Yılmaz’lar çıkar’… “Onlar film çekmezse çekeni bulacağız’… ‘Yeni yasa çıksa da mısır promosyonu yapmaya devam edeceğiz’ diyecek kadar… Mars’ın Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acar o kadar net konuştu ki, ‘Şirketin Koreli CEO’su Dong Won Kwak da böyle mi düşünüyor” diye sordum. Aslı Hanım; ‘Elbette. Onun adına konuşuyorum”’ dedi.

Bu açıklamalara Cem Yılmaz’dan yanıt gecikmedi. Yılmaz sosyal medya hesabı üzerinden, ”Hayatımda ilk defa gördüğüm bu hanım yeni Cem Yılmaz’lar çıkaracakmış !Yavaş çıkarsın. Hanımefendi hadi bırak Cem Yılmaz çıkarmayı da tüm Türkiye de sinema biletini 15 lira yapmayı teklif ediyorum 40 liraya bilet satmak yok var mısın ? Yoksun tabi…İyi çıkarmalar Cengizi geçiyorum” diye yazdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir