Beni Böyle Sev oyuncuları kadrosu kim kimdir

TRT’nin beğeniyle takip edilen dizilerinden Beni Böyle Sev oyuncu kadrosu ve canlandırdıkları rollerle ilgili bilgileri aşağıda jenerikteki isim listesine göre bulabilirsiniz.

Ömer Karatepe (Alper Saldıran) – Zengin bir ailenin tek çocuğu olmasına rağmen, mütevazı yaşam süren bir mimarlık öğrencisidir. Annesinin hayatına yön veren aşırı ilgisi ile yetişmiştir. Babası ise, onun okulunu bitirip şirketin başına geçmesini istemektedir. Ancak Ömer, bunun yerine bir fotoğraf tutkunu olmasının yanı sıra, iyi bir mimar olma hevesindedir. Ayşem’le evlenmesine yardımcı olan ve meslek edinecek kadar sevdiği fotoğrafçılığa, dedesinin ona küçükken aldığı eski makina ile başlamıştır.

Ayşem Keskin (Zeynep Çamcı) – Akçaabat’tan İstanbul’a Matematik bölümünde burslu olarak okumaya gelmiş, deli dolu ve yaşam enerjisi yüksek bir kızdır. Trabzon’da köftecilik yapan babası Nail’den ilk kez ayrılmıştır. Annesi, o doğarken vefat etmiştir. Babası ona annesinin yokluğunu ne kadar hissettirmemeye çalışsa da, içten içe anne şefkatine muhtaç büyümüştür. İstanbul’da amcası İlyas’ın oturduğu evde kalmaktadır. Yengesinin fesatlıkları, evden ayrılmasına ve dolayısıyla Ömer ile tanışmasına vesile olur.

Haluk Aslan (Erdem Akakçe) – Ömer ve Ayşem’in okul arkadaşıdır. 1995 yılında 3. sınıftayken, ekonomik sebeplerden dolayı Hukuk bölümüne devam edememiş ve okuldan atılmıştır. Karısının ısrarlarıyla okula geri döner. Sol görüşe sahip Haluk’un, Deniz ve Eylem adında iki çocuğu vardır. İzmit’te, çocuklarının adını verdiği “Den-lem” marka damacana suları satarak geçinmektedir. Babacan bir adamdır, arkadaşları için ne gerekiyorsa hemen yapmaya hazırdır.

Fahriye Paksoy (Bala Atabek) – Ayşem’in ev arkadaşıdır. İki ağabeyi ile geçen çocukluğu süresince, onlar gibi erkeksi bir yapı kazanmıştır. Son derece sakin gibi görünür ve çok çabuk sinirlenmez, ancak sinirlenince tam anlamıyla deliye döner. Edebiyat bölümü öğrencisidir. Ayşem’in askerden dönen kuzeni Furkan’dan hoşlanmaktadır.

Nezih Yeşildere (Mert Turak) – Mimarlık öğrencisi ve Ömer’in en yakın arkadaşıdır. İyi bir dosttur. Cana yakın ve samimidir. En kötü durumlarda bile esprili bir yaklaşım sergiler ve hem kendisini hem de çevresindekileri neşelendirmeyi başarır. Üç başarısız evlilik geçirmiş annesi, dikiş tutturamadığı ilişkilerinde ona kötü bir örnek olmaktadır. Ayşem’in ev arkadaşı Reyhan’dan hoşlanmaktadır.

bbsSeda Alataş (Burcu Biricik) – Babası Metin’in iş arkadaşı ve dostu olan Reha ve Nadide ile komşu olan Seda, anne ve babasının trafik kazasında ölümünden sonra, adeta Karatepe ailesi tarafından sahiplenilmiştir. Çocukluğu Ömer ile beraber geçmiştir. Ömer’e söylemese de ona içten içe ilgi duymaktadır. Bu durum Furkan’ın gelişi ile değişir. O da Ömer ve Nezih gibi Mimarlık bölümünde eğitim görmektedir. Ablası İnci’nin, gençlik aşkı Kerem ile birlikte ABD’ye gitmesi, onu iyiden iyiye yalnızlaştırmaya başlar.

Furkan Keskin (Yusuf Akgün) – Ayşem’in amcasının oğludur. Askerden yeni gelmiştir. Gözü kara ve korumacı bir kişiliğe sahiptir. Seda’ya deli gibi aşıktır. 16. bölüm ile birlikte oyuncu kadrosuna dâhil olmuştur.

Eda Karatepe (Selen Uçer) – Ömer’in yurtdışından gelen halasıdır. Genç yaşta ağabeyinin zorlamasıyla evlenmiş ve yurtdışında yaşamaya başlamıştır. Ancak daha sonra kayınvâlidesinin zulmüne dayanamayarak boşanmış ve Türkiye’ye geri dönmüştür. Ömer ve Ayşem’in anî evliliğini, Nadide ve Reha’nın anlattığı şekilde anlamaya çalışır. Ancak bir yandan da merakla işin aslını ve Ayşem ile babasını araştırır. Onlarla tanıştıktan sonra, Ayşem ve Ömer’den yana olur. 15. bölüm ile birlikte oyuncu kadrosuna dâhil olmuştur.

Reyhan Aksu (Burcu Altın) – Ayşem’in diğer ev arkadaşıdır. Aynı özel üniversitede burslu okumaktadır. Görünüşüyle, okuldaki kızlardan farklı değildir. Giyimine ve görünüşüne aşırı önem vermektedir. Fazlasıyla kırılgan ve romantiktir. Hoşlandığı Nezih ile sağlıklı bir ilişki kuramaması, onu hırpalamaktadır.

İlyas Keskin (Fatih Koyunoğlu) – Ayşem’in amcasıdır. Karısı Safiye’nin dırdırları yüzünden, yeğeni Ayşem’in evinden gidip başka bir yerde kalmasına ses çıkaramaz. Mülayim birisidir. Hemşehrîsi Halil ile birlikte seyyar bir arabayla köfte satmaktadır.

Safiye Keskin (Meral Asiltürk) – İlyas’ın karısıdır. Okul süresince misafirleri olan Ayşem’i bunaltması, evden kaçıp gitmesine yol açmıştır. Kocasını sevmesine rağmen, gergin bir ilişkileri vardır. Onu pısırık bulmakta ve karşılarına çıkan maddî fırsatları kaçırdığı için yoğun bir biçimde eleştirmektedir. Bu nedenle umutlarını artık, kocası yerine, askerden dönen oğluna bağlanmıştır. Şimdi yegâne amacı, tek çocuğunun kendisinden daha iyi bir hayat kurmasıdır.

Halil (Beyti Engin) – Nail’in hemşehrîsi ve can yoldaşıdır. Nüktedan konuşma tarzı ile zaman zaman Nail’i kızdıran bir yapısı vardır. Ömer’in, evlilik konusunda kayınpederinin rızasını kazanmasında büyük rol oynamıştır. Nail İstanbul’a yerleştikten sonra, o da onunla birlikte gelir. Hemşehrîsi İlyas ile birlikte seyyar bir arabayla köfte satmaktadır. Önceleri konuk olarak belirtilen oyuncu, 6. bölümle birlikte ana kadroya alınmıştır.

Reha Karatepe (Altan Gördüm) – Ömer’in babasıdır. Yıllardır hayatını verdiği şirketinin yönetimini, artık yavaş yavaş oğluna devretmek istemektedir. Bu nedenle oğlunun bir birey olarak kendi ideallerinden ayrışan karakterini hiçbir zaman kabullenmez. Ayşem ile olan ilişkisinde de, her zaman karşı tarafta duracak ve onları ayırabilmek için elinden geleni yapacaktır. Oğluna en büyük iyiliği, sadece bu şekilde yapacağını düşünmektedir. Oğlunun yanı sıra, karısı ve kız kardeşi üzerindeki baskıcı karakteri, aile içerisinde sık sık tartışmalar çıkmasına yol açmaktadır.

Nadide Karatepe (Lale Mansur) – Ömer’in annesidir. Reha ile başlangıçta bir mantık evliliği yapmasına rağmen, sonra eşine aşık olmuştur. Nadide oğlunu da tıpkı ailesinden gördüğü gibi aşırı korumacı bir tutumla yetiştirmiştir. Naif bir mizaca sahiptir.

Nail Keskin (Güven Kıraç) – Ayşem’in babasıdır. Akçaabat doğumlu. Eşi Belkıs’ı, Ayşem’in doğumunda kaybeden Nail’in hayatında önemli iki şey kalmıştır: Kızı Ayşem ve Trabzon. Kızını tüm şefkati ile büyütmüş, evlilik çağına getirmiştir. Ancak kızının evlenmesi, yalnızlığını pekiştirmiştir. Sakin ve yapıcı bir mizaca sahiptir.

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Beni_B%C3%B6yle_Sev

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir