AYNUR DOĞAN KİMDİR – NEREDE DOĞDU KAÇ YAŞINDA

Aynur Doğan, 1975 yılında Çemişgezek, Tunceli’de doğmuştur. Ateş Yanmayınca, Seyir, Keçe Kurdân (Kürt Kızı) ve Nûpel (Yeni Sayfa) adlı dört albüm çıkartmış, Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde konserler vermiştir. Türkçe ve Kürtçe birçok şarkısı vardır.

Yavuz Turgul’un Gönül Yarası ve Fatih Akın’ın İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek filmlerinde şarkılarıyla yer almıştır. Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü filminin müzik albümünde de bir parça seslendirmiştir. Metin Kemal Kahraman, Orient Expressions, Kardeş Türküler, Ahmet Aslan – Mikail Aslan ve daha birçok müzisyenin albümlerinde yer almıştır. Birçok müzisyenle birlikte dünyanın ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde konserler vermiştir.

SAVAŞLAR YAŞANMASIN!

Aynur her zaman olduğu gibi Kral 20’nci Yıl Müzik Etkinlikleri kapsamındada, şarkılarıyla tatilcilere inanılmaz bir gece yaşattı. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde sahne alan Aynur konserine Kürtçe bir türküyle konserine başladı. Daha sonra hayranlarının  de eşlik etmesiyle Türkçe ve Kürtçe türküler seslendiren Doğan, “Savaşlar yaşanmasın, çocuklar ölmesin ve artık herkes bu dünyada dilediği gibi yaşasın” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir