AŞK TESADÜFLERİ SEVER 2” SETİNDE, FAMELOG ACADEMY’NİN SANAT YÖNETMENLİĞİ ATÖLYESİ ÖĞRENCİLERİNE UYGULAMALI DERS!

YENİ ÇIKANLAR – Famelog Academy’nin düzenlediği Sanat Yönetmenliği Atölyesi’ne katılan öğrenciler, çekimleri haziran ayında başlayacak olan “Aşk Tesadüfleri Sever 2” filminin Beykoz Kundura’daki setinde yer alma fırsatı bulacak! Deneyimli sanat yönetmenleri Mustafa Ziya Ülkenciler ve Fırat Yünlüel tarafından yürütülecek 6 aylık atölyede öğrenciler, alacakları teorik derslerin uygulamalarını, Ömer Faruk Sorak’ın merakla beklenen yeni filminin setinde birebir görme imkânı elde edecekler.

Sektöre, uluslararası standartlarda işlere imza atabilecek tam donanımlı yeni yetenekler kazandırmak hedefiyle düzenlenen Sanat Yönetmenliği Atölyesi’nin kayıtları devam ediyor. 17 yaş ve üstü katılımcılara açık olan atölyeye öğrenciler, CV ve ön görüşme ile kabul ediliyor. Atölyenin eğitmenliğini ise Hamam, Eşkıya, Ağır Roman, Salkım Hanımın Taneleri, Filler ve Çimen, Avrupa Yakası, Karadayı, Diriliş gibi iz bırakan filmlerin ve dizilerin sanat yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler ve Ayla, Müslüm, Filler ve Çimen, Mucize 2 gibi filmlerin sanat yönetmeni Fırat Yünlüel üstleniyor.

Sanat Yönetmenliği Atölyesi 6 ay boyunca çarşamba günleri 18.00 – 21.00, pazar günleri ise 12.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Dersler, teorik bilgilerin yanı sıra Ülkenciler’in Beykoz Kundura’da yer alan atölyesinde ve yine platoda yer alan bazı set alanlarında uygulamalı olarak yapılacak. Famelog Academy’nin atölye katılımcılarına sunduğu en önemli fırsatlardan biri ise, usta yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın yeni filmi “Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin setinde yer alma şansı olacak. 6 aylık Sanat Yönetmenliği Atölyesi’nde eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler katılım belgesi almaya hak kazanacaklar.

Bir senaryo netleşip çekim aşamasına geldiğinde içeriğin çekilebilmesi için; gerekli mekanların tasarlanması, çizimlerinin yapılması ya da uygun mekanların onaylanması, aksesuarların senaryoya göre tasarlanması, temin edilmesi, içeriğin dramatik yapısına uygun renklerin ve ışık kaynaklarının belirlenmesi gibi pek çok görsel gerekliliğinin kararlaştırılması aşamasında “Sanat Yönetmeni” görev alır. Sanat yönetmenliğinde en önemli konu, tasarımların gerçeklik duygusuna aykırı olmayacak inandırıcılıkta oluşturulmasıdır. Yaşamadığımız bir dünyayı tasarımlarıyla yaratıp gerçeklik algısı doğurmak, bir sanat yönetmeninin başlıca görevidir. Başarılı bir sanat yönetmeninin tasarım, çizim, resim, sanat tarihi, fotoğraf, sinema tarihi vb. konularda bilgi ve donanıma sahip olması gerekir.

FAMELOG ACADEMY HAKKINDA

Usta yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın ve ödüllü cast direktörü Harika Uygur’un mentörlük ettiği Famelog Academy, oyunculuktan yönetmenliğe, senaryo yazarlığından sanat yönetmenliğine birçok alanda uzun süreli eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyor. Öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunan akademi, gerek Türkiye’de gerekse global düzeyde medya, eğlence ve sanat alanlarında standartları yükseltmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin en önemli, tarihi ve artistik platosu olan Beykoz Kundura’da yer alan sanat ve oyunculuk akademisi Famelog Academy, öğrencilere benzersiz bir ortamda eğitim alma fırsatı sunuyor. Pek çok dizi ve filmin set ortamına da tanıklık edebilen öğrenciler, her biri alanında uzman ve öncü isimler tarafından edindikleri teorik bilgileri pratiğe dökme şansı elde ederken profesyonel hayata da hazırlanıyor.

Adres: Famelog Academy

Beykoz Kundura – Yalıköy Mah.

Süreyya İlmen Cad. No:1 Beykoz/İstanbul

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir