ARKEOLOJİNİN KISA TARİHİ

YENİ ÇIKANLAR  – California Üniversitesi antropoloji bölümü fahri profesörü Brian Fagan arkeolojiyi eğlenceli, sade ve açıklayıcı bir dille anlatıyor. Alfa Yayınları’ndan çıkan Arkeolojinin Kısa Tarihi, modern arkeolojinin toplumlarda rolü, dünyanın ve insanın tarih öncesi gibi konuları geleneksel olmayan yöntemlerle ele alıyor.

Pompei yanardağının kalıntılarında hazine avına çıkan bir grup insan arkeoloji bilimini ortaya çıkardıklarını bilmiyorlardı. Arkeolojinin, şaşırtıcı bulgular ve unutulmuş halklar için yapılan kontrolsüz araştırmalardan, bugün yapıldığı gibi geçmişin ciddi olarak izini sürmeye nasıl evrildiğini Arkeolojinin Kısa Tarihi’nde bulacaksınız.

Brian Fagan’ın arkeolojiyi halka ulaştırma konusundaki bitmez bilmez çabaları Arkeolojinin Kısa Tarihi’nin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Hazine avcılığından bugünün bilimsel yöntemlerine uzanan bir hikâye.

“Brian Fagan açık ve etkileyici üslubuyla, günümüz arkeolojisinde en iyi yazarlardan biri.”

–Jeremy A. Sabloff

“Arkeolojinin zengin ve ilginç tarihine kusursuz bir giriş olsa da, bu bir ders kitabı değil: o kadar heyecan verici ki, elden bırakmak mümkün değil.”

–Francis Pryor

“Fagan, geçmiş, deneyimlememiz ve keyfini çıkarmamız için etrafımızda, diye hatırlatıyor ve anlattığı hikâye bunun için cesaret veriyor.”

–Chris Scarre

“Bizi biz yapan şeyler hakkında düşünmüş, gözlem ve araştırma yapmış usta bir hikâye anlatıcısının müthiş bir hevesle anlattığı bir kitap.”

–Michael Wood

“Brian Fagan tüm dünyada arkeolojinin gelişiminin hikâyesini eğlenceli bir şekilde anlatıyor.”

–Current World Archeology

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir