ARDA KIPÇAK’TAN YENİ ÖYKÜLER: DEĞİŞİK BİR ŞEY YOK

YENİ ÇIKANLAR – Arda Kıpçak’ın “Değişik Bir Şey Yok” adlı öykü kitabı Vapur Kitap etiketiyle yayımlandı. Kitabın tanıtımından:

”Bu kitap size bilmediğiniz hikâyeler anlatmıyor, beylik laflar etmiyor. Aksine, klişelerden yola çıkarak küçük insanın küçük hayatına farklı bir bakış sunmaktan başka bir şey yapmıyor. Günümüz hayatına, içinde yaşadığımız tüketim toplumu ve teknolojiyle imtihanımıza değinen, özellikle sosyal medyayı alaya alan, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği öyküler iyi bir okura farklı katmanlarda değişik anlamlar sunuyor. Tür ve biçim taklitleri olan parodi ve pastiş ile üstkurmaca ve metinlerarasılık gibi yöntemlerin kullanıldığı öyküler, okurunu oyuna davet ederken alaycı bir dil ve absürde varan anlatımla akımın eğlenceli yanını ortaya koyuyor.

Arda Kıpçak ilk öykü kitabı “Değişik” ile çıktığı yolda yine biçimselliğin ön planda olduğu, kuramsal altyapısı olan ama bir o kadar da günü ve günceli yakalayan postmodernist öykülerle ilerlemeye devam ediyor. Kitabın adının “Değişik Bir Şey Yok” olma metnin izinden gitmesidir.”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir