AKPINAR: YANLIŞ AKSETTİRİLDİ, GEZEN: ELEŞTİRİ HAKKIMI KULLANDIM

YENİ ÇIKANLAR – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili yaptıkları açıklamalar nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan sanatçılardan Müjdat Gezen, eleştiri hakkını kullandığını söyledi. Metin Akpınar ise sözlerinin yanlış aksettirildiğini belirtti.

Katıldıkları bir televizyon programında yaptıkları konuşma nedeniyle haklarında savcılık tarafından soruşturma başlatılan sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’dan konuya dair açıklama geldi.

Gezen, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, “Biz sonuna kadar eleştiri hakkımızı kullanırız. Biz sanatçıyız. Eğer bu ülkede Erdoğan’ın dediği gibi sanat ve sanatçılar özgürse, eleştirme hakkım her zaman vardır” dedi.

Akpınar: Yanlış aksettirildi

Akpınar ise avukatları aracılığıyla bir açıklamada bulundu. Akpınar’ın avukatları tarafından yapılan yazılı açıklamada, müvekkilerinin hakkında soruşturma açılmasına neden olan programda konuşulan konuların çok yanlış anlaşıldığı ve bir takım üzücü, hatalı çıkarımlar yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı’na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur. Konunun, kamuoyunca, olduğundan farklı anlaşılmaması arzusunu taşımakla beraber, toplumu gerçek dışı haberlerle yanlış yönlendiren söz konusu medya organları ve sorumluları hakkında da hukuki yollara başvurulacağını saygıyla duyururuz” denildi.

ADLİ KONTROL ŞARTI

Bütün bu gelişmelerin ardından Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, pazartesi sabah saatlerinde evine gelen polisler tarafından ifade vermek üzere adliyeye götürüldü. İfade işlemleri tamamlanan sanatçılar adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir