Ahmet Güneştekin sergisi MAMM by Cermodern Kuzu Effect AVM’de

YENİ ÇIKANLAR – Kuzu Effect AVM, Ankara’nın kültürel ve sosyal hayatına değer katacak projelere imza atıyor. Sanatçı Ahmet Güneştekin’in ‘Seçilmiş İşler’ sergisiyle kapılarını açan MAMM by Cermodern, Kuzu Effect AVM’de sanatseverleri ağırlıyor. Sanatın her dalını destekleyen projelere ev sahipliği yapmaya hazırlanan Kuzu Effect AVM, ‘Seçilmiş İşler’ sergisiyle ilk adımı atıyor.

Ankara’da çağdaş sanat görünürlüğüne farklı bir bakış açısıyla katkıda bulunmak amacıyla Cermodern tarafından yaratılan MAMM markası ve sanat galerisi Kuzu Effect AVM’de yer alan 500 metrekare sergi alanında Ankaralı sanatseverlere yeni bir vitrin açıyor. Kuzu Grup’la yeni nesil bir iş birlikteliği olarak başlayan MAMM projesi, AVM konseptinin çağdaş sanatla bütünleşik bir dil üzerinden tanımlanmasına örnek teşkil ediyor.

Yurtdışından sonraki ilk durak Ankara

MAMM By Cermodern’deki ünlü sanatçı Ahmet Güneştekin’in ‘Seçilmiş İşler’ sergisinin açılışında, Kuzu Grup’un ev sahipliğinde konuşma yapan Özge Kuzu, Effect AVM olarak sanatın usta isimlerini ve eserlerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Yıllardır yurtdışında pek çok uluslararası işlerde boy gösteren Ahmet Güneştekin’in çok özel seçkilerinden oluşan bu özel sergi, sanatseverleri bambaşka bir evrene sürükleyecek” dedi. Sanatçı Ahmet Güneştekin de, konuşmasında Ankara’daki sanat camiasının çok değerli işler yaptığını ve tekrar Ankara’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu aktardı. Ahmet Güneştekin, “Gerek CerModern ailesi, gerek Kuzu Grup ve tabii ki dostum Emre Arolat’a böylesine güzel bir sanat merkezini Türkiye’ye kazandırdıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üç kıtada açtığı sergilerle gündemde

Sanat yolculuğunu “Benim mitlerim, benim evrenim” cümlesiyle tanımlayan Güneştekin, doğduğu toprakların mitlerine ve kadim kültürlere duyduğu yakın ilginin yanı sıra odağına insanı taşıdığı eleştirel çalışmalarıyla post-modern hikaye anlatıcılığını ön plana çıkarıyor. Sanat üretimine duraksamadan devam eden sanatçı, son dönemde üç kıtada açtığı sergilerle adından sıkça söz ettiriyor. Sanatsal yorumlarını farklı teknik ve malzemeler üzerinden anlatma becerisi konusunda çok yönlü bir sanatçı olan Güneştekin’in 30 eserden oluşan seçkisi yağlıboya, seramik ve yerleştirmelerden oluşuyor.

24 Ocak’a kadar görülebilir

Anadolu kültürü ve mitolojileriyle hayat bulan özgün çizgisel tarzını dünyanın önde gelen müze ve galerilerinde gerçekleştirdiği sergilerle, izleyiciye sunan sanatçı Ahmet Güneştekin’in son dönem eserlerinden oluşan seçki, 12 Aralık- 24 Ocak tarihleri arasında Ankaralı izleyicilerle buluşacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir