AHLAT AĞACI CANNES’DA AYAKTA ALKIŞLANDI

YENİ ÇIKANLAR – Dünya prömiyerini Cannes’da yapan Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi ‘Ahlat Ağacı’ dakikalarca ayakta alkışlandı. Ceylan filminde baba-oğul ilişkilerine odaklanırken Sinan karakterinin babasıyla yaşadığı sıkıntılar üzerinde duruyor.

Çektiği filmlerle uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönen Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Ahlat Ağacı, 2018 Cannes Film Festivali Ana Yarışma’ya dahil edildi. İzleyiciyle ilk buluştuğu gün ise Cannes’da benzerine az rastlanır bir ilgiyle karşılaştı. Film, dakikalarca ayakta alkışlandı.

Usta yönetmen,  geçtiğimiz aylarda yeni filmiyle ilgili ise şunları söylemişti; “Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı, birçok şeyi… Film, babanın ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan döngüyü üzücü deneyimler üzerinden anlatıyor.”

BEN BİR AHLAT AĞACI’YIM…(YORUM VE FRAGMAN İÇİN TIKLAYIN)

Ceylan’ın ‘Uzak’, ‘İklimler’, ‘Üç Maymun’, ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’ ve ‘Kış Uykusu’filmleriyle Cannes’da ödülleri bulunuyor.

Prömiyerini 71. Cannes Film Festivali’nde yapacak olan ve aynı zamanda festivalin yarışma filmleri arasında yer alan ‘Ahlat Ağacı’ filminin yeni afişleri de çıktı.

Nuri Bilge Ceylan’ın merakla beklenen yeni filminin kadrosunda Murat Cemcir, Doğu Demirkol, Ahmet Rıfat Şungar, Hazar Ergüçlü, Akın Aksu, Ercüment Balakoğlu, Sencar Sağdıç, Serkan Keskin, Tamer Levent, Kadir Çermik ve Bennu Yıldırımlar yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir