AÇELYA DEVRİM YILHAN, FEMİNİST YAZAR VİRGİNİA WOOLF’U CANLANDIRACAK

YENİ ÇIKANLAR – Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu bünyesinde sahnelenecek “Dali’nin Kadınları” oyununda, Açelya Devrim Yılhan, edebiyat dünyasının önemli kadın yazarlarından biri olan Virginia Woolf’u canlandıracak.

Açelya Devrim Yılhan, “Virginia Woolf edebiyat ve feminizm tarihinin önemli isimlerinden biri. Viktorya döneminde bir kadın yazar olarak kendine yer edinme çabası, eşcinselliği, Leonard Woolf ile yapmış olduğu evliliği, yaşadığı psikolojik rahatsızlıkların da etkisiyle hayata adapte olmakta zorlanışı ve sonunda yaşamına kendi eliyle son verişi, Woolf’u son derece sıra dışı bir karakter yapmakta” dedi.

Erdi Işık tarafından kaleme alınan, Ali Düşenkalkar’ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerini Hatice Aslan, Devrim Nas, Hande Soral, Gülin İyigün ve Açelya Devrim Yılhan’ın paylaştığı “Dali’nin Kadınları”, 13 Ekim Cumartesi, Zorlu PSM de tiyatro severlerle buluşacak.

Çarpıcı ve değişik bir üslup ile sahneye aktarılacak olan ve absürt komedi olarak nitelendirilen, aynı zamanda müzikal, trajedi ve gerilim unsurlarının da olduğu oyunda izleyiciler, olağandışı bir yüzleşmeye tanık olacak…

KÜNYE:

YAZAN: ERDİ IŞIK

YÖNETMEN: ALİ DÜŞENKALKAR

MÜZİK: GÜRKAN ÇAKICI

FOTOĞRAFLAR : LEVENT ÖZDEMİR

IŞIK: ALİ DÜŞENKALKAR

DEKOR & KOSTÜM : DİLEK KAPLAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir