2018’İN EN İYİ ANİMASYONU HAZİRANDA VİZYONDA!

YENİ ÇIKANLAR – 2018’in en iddialı animasyonu Wes Anderson’dan geldi. En son 68. Berlinale’den en iyi yönetmen ödülüyle dönen filmin vizyon tarihinden önce tüm ödülleri toplayacağını söyleyebiliriz. 

2009 yılında Galli yazar Roald Dahl‘ın öyküsünden uyarladığı  “Yaman Tilki” animasyonuyla çok konuşulan  Hollywood’un popüler yönetmenlerinden Wes Anderson,  Isle of Dogs’la da çok konuşulacağa benziyor. Katıldığı yarışmalardan eli boş dönmeyen yapım, açılış filmi olarak gösterildiği 68. Berlinale’nde en iyi yönetmen ödülünü aldı.  ABD’li sinemacı 2014 yılında yine festivalin açılışını yapan “The Grand Budapest Hotel” ile ödüle uzanmış ve yarışma bölümünün en iyi ikinci filmine verilen Jüri Büyük Ödülü’nü almıştı.

ÜNLÜLER SES VERDİ!

Seslendirme kadrosunda Edward Norton, Bill Murray, Jeff Goldblum, Bob Balaban, F. Murra Abraham, Tilda Swinton, Frances McDormand, Scarlett Johansson, Bryan Cranston, Greta Gerwig, Liev Schreiber ve Kunichi Nomura gibi isimlerin yer aldığı filmde olaylar günün birinde Megasaki City’deki bütün köpeklerin şehirden uzaklaştırılmalarıyla; evcil ya da değil, çöp döküm alanına sürülmeleriyle başlıyor. Sürgünde, 12 yaşındaki Atari Kobayashi’nin koruma köpeği Spots da vardır. Minyatür uçağına atlayan Atari, tek başına nehrin karşı tarafına geçip, köpeğini aramaya koyulacaktır. Orada, yeni arkadaş olmuş melez köpek sürüsünün de yardımıyla epik bir yolculuğa çıkacaktır.

Isle of Dogs’ın  29 Haziran 2018 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir