‘YETİŞKİNLERE ÖZEL’ BİR FİLM: KIZIL SERÇE

YENİ ÇIKANLAR – Oscar ödülünü Umut Işığım filmindeki performası ile kazanan, en son Darren Aronofsky imzalı ‘Anne!’ ile eleştirilerin hedefi olan Jennifer Lawrence, yine çok konuşulacak  bir filmle geliyor.  Lawrence’ın başrolünde olduğu casusluk gerilim filmi Kızıl Serçe; Amerika’da şiddet, işkence, cinsellik ve dil olarak genç izleyiciler için uygun görülmedi. İngiltere’de ise 15 yaş sınırı getirilen filmin Türkiye vizyon tarihi 2 Mart…

Açlık Oyunları/Hunger Games serisinin üç filmini yöneten Francis Lawrence’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Kızıl Serçe’nin başrollerinde Jennifer Lawrence’a CIA ajanı rolünde Joel Edgerton eşlik ediyor.

Amerikalı yazar Jason Matthews’un romanından aynı isimle beyaz perdeye uyarlanan filmin kadrosunda aynı zamanda Jeremy Irons, Mary-Louise Parker, Douglas Hodge, Ciarán Hinds, Joely Richardson ve Matthias Schoenaerts de yer alıyor.

Bir filmin gösterime girmesinde kadro bazen çok da belirleyici olmuyor zira Independent,  filmin Amerika’da gençler için uygun bulunmadığını duyurdu. Haberde İngiltere’deyse 15 yaş sınırı getirilen film; şiddet, işkence, cinsellik ve kullanılan dil nedeniyle Amerika’da da aynı kategoride değerlendirildi.

PEKİ KIZIL SERÇE’NİN KONUSU NEDİR?

Kızıl Serçe’nin konusu hayatta annesinden ve baleden başka tutkusu olmayan Dominika, geçirdiği bir kaza sonucu baleye veda etmek zorunda kalmıştır. Gelecek planları bir anda tuzla buz olan genç kadın, onun gibi üstün yetenekli gençlere bedenlerini ve zihinlerini bir silah olarak kullanmayı öğreten gizli istihbarat örgütü Sparrow School’a katılır.

Zorlu ve sadistik bir eğitimden geçen genç kadın, programın şimdiye kadarki en tehlikeli öğrencisi olur.

Dominika şimdi sahip olduğu güçle geçmişiyle yüzleşmeli ve sevdiği herkesin hayatı tehlikedeyken, güvenebileceği tek kişi olduğunu söyleyen Amerikalı CIA ajanı Nathaniel Nash’le uzlaşma sağlamalıdır…

İşte Kızıl Serçe’nin fragmanı:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir