ÜÇ HAFTADA TÜM ZAMANLARIN REKORUNU KIRDI!

Editör 01 Ekim 2017 0
ÜÇ HAFTADA TÜM ZAMANLARIN REKORUNU KIRDI!

YENİ ÇIKANLAR – Korku edebiyatının usta kalemlerinden Stephen King’in romanından uyarlanan ve 35 milyon dolara mal olan O (It) rekorları altüst ediyor. Evet, 123 milyon dolarlık hasılatıyla tüm zamanların en iyi ilk 3 gün hasılatını yapan korku filmi unvanını alan O, şimdiden uzun süre kırılması zor bir rekora imza atmayı garantiledi.

Andy Muschietti imzalı O (It) , vizyona girdiği hafta sonu ABD ve Kanada’da 123 milyon dolarlık ilk 3 gün hasılatıyla korku filmleri arasında tüm zamanların en iyi açılış rekorunu kıran ve eylül ayının ilk 3 gün rakamlarını altüst etti.

ABD ile beraber dünya çapında 500 milyon dolarlık bir hasılata ulaşan film şimdi de William Friedkin imzalı The Exorcist’i geride bırakarak dünya çapında tüm zamanların en başarılı ve en çok izlenen korku filmi unvanına sahip oldu. Böylece, uluslararası gişe hasılatı 441 milyon dolar olan The Exorcist’in 44 yıllık rekorunu kırmayı başardı.

ŞİMDİKİ ZAMAN GERÇEKLERİ

Konusunun küçük bir Amerikan kasabası olan Derry’de geçtiği filmde olaylar şöyle gelişiyor: Derry’nin diğer kasabalardan farklı kılan şey, kanalizasyon mazgallarının altındaki dehlizlerde yaşayan, kendini kimi zaman kâbuslarda, kimi zaman da gerçek hayatta gösteren bir yaratığın, insanları kendi karanlık dünyasına çeken esrarengiz bir gücün varlığıdır. Bu korkunç yaratıkla uzun yıllar önce savaşıp ardından kasabayı terk eden ve kendilerine yeni bir hayat kurmuş olan yedi çocuk, artık birer yetişkin olmuş ve yaşadıkları dehşet dolu günleri unutmuşlardır. Ancak, anılarının derinliklerine gömülen yaratık yıllar sonra yeniden harekete geçince, onunla bir kez daha hesaplaşmak zorunda kalırlar. Geçmişte kalan kâbuslar, şimdiki zamanda korkunç bir gerçeğe dönüşmüştür artık.

Başrollerini Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Nicholas Hamilton, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Jeremy Ray Taylor, Javier Botet ve Owen Teague’un paylaştığı filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz: