TÜYAP İSTANBUL KİTAP FUARI’NIN ARDINDAN…

Editör 14 Kasım 2017 0
TÜYAP İSTANBUL KİTAP FUARI’NIN ARDINDAN…

YENİ ÇIKANLAR – Türkiye’de yayıncılık sektöründe faaliyet gösteren yayıncıları ve yayın dağıtımcılarını temsil eden Türkiye Yayıncılar Birliği’nin TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile birlikte, 4-12 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlediği 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı sona erdi. 742.445 kişinin ziyaret ettiği fuara, yerli ve yabancı 820 yayınevi ile sivil toplum kuruluşu katıldı. Gözler şimdiden 2018 Kitap Fuarı’na çevrilirken TÜYAP şu açıklamayı yaptı:

”Türkiye Yayıncılar Birliği ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliğiyle, 4-12 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenen 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı sona erdi. Bu yıl 742.445 kişinin ziyaret ettiği fuara, yurtiçi ve yurtdışından 820 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katıldı. Söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinliklerinden oluşan 295 etkinliğin gerçekleştirildiği fuarda, 3000’den fazla imza günü düzenlendi. Sevdikleri yazarlarla buluşmayı bekleyen yüzlerce, kimi imzalarda binlerce okur uzun kuyruklar oluşturdu. Ziyaretçi sayısının geçen yıla oranla yüzde 20’ye yakın artış gösterdiği 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın ardından Türkiye Yayıncılar Birliği, toplumun giderek büyüyen bir ilgiyle okumaya sarılmasının kendileri için büyük bir mutluluk ve övünç kaynağı olduğunu ifade ediyor.

Türkiye Yayıncılar Birliği, bu mutluluğu yaşatan tüm fuar ziyaretçilerine, zengin kataloglarıyla fuara katkı sağlayan katılımcı yayınevlerine, imza günleri ve etkinliklerde okurlarıyla buluşan yazarlara ve panelistlere gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda daha da büyük bir coşkuyla buluşmayı diliyor.”