TRAKYA’NIN KAYBEDENLERİ BU KİTAPTA

YENİ ÇIKANLAR – Yazar Ferhat Uludere, yeni romanı Son 11’de Tazı Vedat’ın buruk sevda öyküsünü anlatırken bir dönemin Türkiye’sinin alışık olduğumuz gerçeklerine göz kırpıyor.

Uludere’nin “Ben yazarı olarak kitabın karanlık bir atmosferi olduğunu düşünüyorum.” dediği Son 11, küme düşmüş bir takım üzerinden küçük bir Trakya kasabasını anlatıyor. Tazı Vedat ile Ayla’nın yarım kalan aşkını, Sezgin’in babasız yaşamı ve yaşadığı trajik kazayı, Garga Yüksel’in yalnızlığını, Sedat’ın kaybedişlerini ve Efsun’un ölümünü… Kitapta sıradan hayatların içinde yaşanan hayal kırıklıklarından büyük yer tutuyor.

Kitabın belirli bölümlerinde gerçekler ve hayaller birine karışıyor. Özellikle Sedat ile Sami’nin kendilerini öldürmek için durmaksızın içki içmeleri karanlık bir atmosfer yaratıyor.

Ferhat Uludere kimdir?

Ferhat Uludere; 2002 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik döneminde halen yayımlanmakta olan MSM Gazetesi’ni kurdu. İlk kitabı Sayıklamalar 2002 yılında yayımlandı. Ardından İslenmiş Aşka Mektuplar, 1001 Fıçı Bira, Sonbaharda Sarhoş Bir Kasaba ve Don Quijote’nin Üçüncü Cildi adlı kitapları yazdı.  

Aylık, haftalık, günlük olmak üzere birçok yayın organında sinema, edebiyat, müzik ve tiyatro üzerine eleştiriler yazdı. Cumhuriyet ve Radikal gazetelerinde yazdı Taraf gazetesinde Kültür Sanat Editörlüğü yaptı. Taraf gazetesinde çalıştığı dönemde Günlük Kültür Sanat Eki, Taraf Pazar ve Etraf eklerini yönetti. 2010 ve 2016 yılları arasında ise İMC TV Kültür Sanat Servisi’nin başındaydı.

Çeşitli televizyon programlarında editörlük, metin ve senaryo yazarlığı da yapan Uludere bir yandan da Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı – Yazarlık Bölüm Başkanlığı’nı sürdürmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir