Sherlock 4.sezon 1.bölüm

Editör 16 Mart 2015 0
Sherlock 4.sezon 1.bölüm

Sherlock 4.sezon ne zaman başlayacak ? Sherlock 4.sezon 1.bölüm ne zaman çıkacak?

Üçüncü sezonu ile ekrana geri dönen Sherlock cephesinden yeni ve güzel haberler var. Öncelikle en son gelen haberi paylaşalım: Sherlock 4.sezon ilk görseli yayınlandı. Aşağıda onu bulabilirsiniz. Öte yandan Sherlock’un başrol oyuncusu Benedict Cumberbatch (Sherlock), Radio Times ile yaptığı bir röportajda dizinin dördüncü sezonu için kendisi ve Martin Freeman’ın (Dr. John Watson) imza attığını doğruladı. Böylece Sherlock 4.sezon olacak mı , sorusu da yanıtını buldu. Benedict Cumberbatch; “Şu an bütün bildiğim burada üç bölüm yapıyoruz ve başka bir üç” diyerek 4. sezonun sinyalini de vermiş oldu. Şovun devam etmesini istediğini sözlerine ekleyen Cumberbatch, ancak bunun kendisinin, Freeman’in ve Steven Moffat’ın zamanlamasına bağlı olduğunu da söylemiş.sherlock

2016’dan önce mümkün değil!

Dizide hem Mycroft karakterini canlandıran aynı zamanda yapımcılardan biri de olan Mark Gatiss ise Mart 2014 ayı içinde bir internet sitesine 4. sezon hakkında kısa bir demeç verdi. Hem oyuncu kadrosunun, hem de yaratıcı ekibin Sherlock’u devam ettirmekte istekli olduğunu söyleyen Gatiss; ne yazık ki yeni sezon için yakın bir tarih müjdelemedi. Başroldeki Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın artık dünya çapında tanınan yıldızlar olduğunu belirten yapımcı, “4. sezon çekimleri, ikilinin yoğun programları nedeniyle 2 yıldan önce tamamlanamayacak” dedi. Gatiss, şimdiye kadar sezonlar arasına 2 yıl koyduklarını hatırlattı ve ”Bu nedenle 4. sezonun da 2016’dan önce ekranlara gelmesi mümkün değil” açıklamsını yaptı.

Sherlock 3.sezon 3.bölüm fragmanı…

 – İkinci sezonun finalinden bu yana geçen iki yılda dostunun yokluğuna alışan Watson aşık olup, Mary Morstan’la evlendi.

– Dizinin yeni sezonunda Sör Arthur Conan Doylu’un The Adventure of the Empty House, The Sign of Four ve His Last Bow adını taşıyan öykülerinden esinlenilmiş üç bölüm izledik.

– Sherlock’un sahte ölümünün arkasındaki gizel His Last Bow öyküsüyle aynı adı taşıyan üçüncü bölümdeyse tüm detaylarıyla açıklığa çıktı.

-Benedict Cumberbatch, Sherlock’un dönüşü ve yeni sezon hakkında “Watson karısıyla birlikte hayatına devam ediyor. Ama Londra büyük bir terörist saldırısı tehditiyle karşı karşıya ve Sherlock, Watson’ın karşısına geçip tekrar iş başı yapmasını istiyor” açıklamasında bulundu.

– Geçtiğimiz yıl dizinin baş yapımcısı Steven Moffat yeni sezona dair üç kelime söylemişti: “Fare”, “Düğün” ve “Yay”.

– Martin Freeman’ın canlandırdığı Watson’ın eşini Freeman’ın gerçek hayattaki sevgilisi ve çocuklarının annesi Mary Morstan oynadı.

Dizinin birinci bölümünde;

Sherlock “ölümünün” üzerinden iki yıl geçtikten sonra Londra’nın terör saldırılarına maruz kaldığı bir dönemde geri döner. Ne var ki işlerin eskisi gibi olmadığını fark etmekte gecikmez!