Sevdaluk konusu oyuncu kadrosu nerede çekiliyor… Sevdaluk dizisinde kim kimdir?

Editör 11 Aralık 2013 1
Sevdaluk konusu oyuncu kadrosu nerede çekiliyor… Sevdaluk dizisinde kim kimdir?

Sevdaluk konusu oyuncu kadrosu… 

Sevdaluk… “Gönüllü Yanmak Demektur… Beterdur!”

Show TV ‘de yayınlanan, iki ünlü isim Erdal Özyağcılar ve Demet Akbağ’ın ekranda ilk kez bir arada yer aldığı Sevdaluk,  ekranların yeni televizyon dizisi olarak yalnızca Karadenizlilerin değil sevdaya inanan her izleyicinin dizisi olmaya aday bir yapım.

Dizide olaylar Çamlıhemşin’in Şenyuva Köyü’nde geçiyor. Köy her yıl düzenlenen müzik festivalinin heyecanı içindedir. Bir yandan Ali İhsan’ın dedesine hürmeten köye dikilen heykelinin açılışı, bir yandan festivalin organizasyon hazırlığı Şenyuva’nın durağanlığını bozarken, Muhtar’ın eşi Hilmiye, kavuşamamış iki eski sevdalı Ali İhsan ve Adalet’i bir araya getirmek için ant içer.

Hilmiye köylüleri de çabasına ortak ededururken, yıllar evvel ailesini ve köyünü terk eden Hayati’nin oğlu Orhan, festival bahanesiyle solisti olduğu müzik grubuyla birlikte İngiltere’den gelir. Teyzesi Adalet’in pansiyonuna yerleşen Orhan, yıllar içinde edindiği punk tarzıyla kimliğini gizlemeye çalışsa da Adalet’in dikkatinden kaçamaz. Köyün huzurunu allak bullak edecek tek misafir Orhan değildir aslında. Tam da festival zamanı baba topraklarını ziyaret etme bahanesiyle köye gelen ve Adalet’in pansiyona yerleşen alımlı yabancı Denise, samimi ve sıcak tavırlarıyla çarçabuk kendini sevdirir. Ancak bakalım durum göründüğü gibi midir? Muhtar ise entrikalarına tüm köyün kaderini değiştirecek yeni bir proje daha eklemek için red edemeyeceği bir teklif alır. Köylülerin Ali İhsan ve Adalet’i bir araya getirme çabaları festival sırasında dönüm noktasına ulaşır. Olanlar olur… İşte Sevdaluk ‘un oyuncu kadrosu… Dizide kim kimi canlandırıyor? Yapım ve teknik ekip kimlerden oluşuyor? Çok sevilen müziği ve ilk bölüm fragmanı…

OYUNCU ADI KARAKTER ADI
ERDAL ÖZYAĞCILAR ALİ İHSAN GEDİK
DEMET AKBAĞ ADALET SARICA
DEVİN ÖZGÜR ÇINAR VESİLE TEKİN
CENGİZ BOZKURT ALİ KOCABAŞ
ZUHAL GENCER ERKAYA HAYRİYE ÖZBALCI
İBRAHİM KENDİRCİ ORHAN ÖZBALCI
GÖRKEM ŞARKAN TAYYAR KOCABAŞ
MUHARREM BAYRAK CAVİT YILDIRIM
NİLAY ERDÖNMEZ EMİNE KOCABAŞ
OYA UNUSTASI GÜLBEN TEKİN
GÖZDE ÇETİNER HİLMİYE KOCABAŞ
MERVE ERDOĞAN GONCA ÖZBALCI
AYKUT İSPİR ÖMER LÜTFÜ OKAN
NİHAN BÜYÜKAĞAÇ FATMA GEDİK
HAKAN SALINMIŞ  HAYATİ ÖZBALCI
YASEMİN SANNİNO DENİSE RUTHERFORD

İLK BÖLÜM YUSUF KURTÇENLİ’YE İTHAF EDİLDİ

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde çekilen  BKM Film yapımı dizinin ilk bölümünü, Karadeniz dizileri ile izleyicinin gönlünde ayrı bir yeri olan Yusuf Kurtçenli’ye ithaf edildi. Sosyal medyada en çok Erdal Özyağcılar ve Demet Akbağ’ın oyunculuklarının yanı sıra diziden ekrana yansıyan doğa güzellikleri, oyuncuların şivelerinin başarısı ve tüm oyuncu kadrosunun başarısı konuşuldu.

Dizi sektörünün adeta paylaşılamayan oyuncusu Cengiz Bozkurt, muhtar karakteriyle iyi ki bu kadroya dahil olmuş övgüleri alırken, bu proje için Türkiye’ye gelen Yasemin Sanino da büyük beğeni topladı. İbrahim Kendirci, İngiltere’den gelen sürpriz karakter olarak ve seslendirdiği şarkıyla ilk bölümünün en çok konuşulan isimleri arasında yerini aldı.

YAYINA GİRER GİRMEZ TREND TOPIC OLDU

İzleyici gerek jenerik müziğine gerek ilk diyaloglara gerekse dizinin görselliğine sosyal medyada övgüler yağdırmaya başladı. Dizi,#sevdaluk hashtagiyle ilk yarım saatinde trend topic listesinin üst sıralarına yerleşti

TRİLYONLUK BÜTÇELİ DİZİ İÇİN 6 AY ÖN HAZIRLIK YAPILDI

Ön hazırlıkları 6 ay önce başlayan dizi için 1,5 trilyon bütçe harcandı. Tamamı gerçek mekanlarda çekilen dizi için sadece prodüksiyon ekipi değil tüm oyuncular aylar önce Çamlıhemşin’e yerleştiler. Oyuncular hem ders alarak yöre şivesine çalıştılar hem de bölge halkıyla iletişim kurarak pratik yaptılar. Dizinin genel yönetmeni Yüksel Aksu ve yönetmenler Tankut Kılınç ile Deniz Y. Şayir de tüm ekip ile birlikte birkaç aydır Çamlıhemşin’de yaşadı. Dizinin senaryosu Yıldız Bilgin Beyazıt, Fikret Bekler, Gülay Batur, Hande Alp, Gürhan Özçiftçi ve Yüksel Aksu imzasını taşıyor.

Sevdaluk’ta Erdal Özyağcılar ile Demet Akbağ’a, Devin Özgün Çınar, Cengiz Bozkurt, Zuhal Gencer Erkaya, İbrahim Kendirci, Görkem Şarkan, Muharrem Bayrak, Nilay Erdönmez, Oya Unustası, Gözde Çetiner, Merve Erdoğan, Aykut İspir, Nihan Büyükağaç, Hakan Salınmış, Yasemin Sanino eşlik ediyor.

Dizinin ilk bölümünü tüm ekip Rize’de birarada izlerken,  BKM Film, Show Tv yöneticileri ve kalabalık bir basın grubu kar yağışı nedeniyle Rize’ye gidemedi.

Sevdaluk, birbirlerine kavuşamamış gençlik aşkı Ali İhsan ile Adalet’in çevresinde geçiyor. Her karakterin ayrı bir hikayesi bulunun dizinin ilk bölümünde projeleri ile bölgeye gelen yabancı şirketlerin planları gelecek bölümlerin ipuçlarını da verdi.

YAPIM

BKM

YAPIM

NECATİ AKPINAR

GENEL YÖNETMEN

YÜKSEL AKSU

YÖNETMENLER

TANKUT KILINÇ – DENİZ Y. ŞAYİR

GENEL HİKAYE

ERDAL ÖZYAĞCILAR VE NEDİM HAZAR

SENARYO

YILDIZ BİLGİN BAYAZIT-FİKRET BEKLER-GÜLAY BATUR-

HANDE ALP-GÜRHAN ÖZÇİFTÇİ-YÜKSEL AKSU

PROJE TASARIM

MİNE ÖZTÜRK

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ

EYÜP BOZ

UYGULAYICI YAPIMCI

ZAFER ÇİKA

MÜZİK

SAHİR-FATİH YAŞAR-CAFER OZAN TÜRKYILMAZ-

KALAN MÜZİK