Şefkat Tepe 128.bölüm özeti

Editör 29 Kasım 2013 1
Şefkat Tepe 128.bölüm özeti

Serdar Komutan Ameliyat Masasında

Heyecanın bir an bile eksik olmayacağı Şefkat Tepe’nin 128. bölümünde;

Suriye’nin Rajova bölgesinde savama ajanları ve örgütün iş birliğiyle yakalanan Sungurlar ve silah araştırma komisyonu üyeleri, zor anlar yaşar. Örgüt, Yasemin teğmen ile Aslı ve Havin’i, savama ajanları, devrim muhafızları ve şebbihalara satılmak üzere kadın pazarına çıkarır. Serdar ise Cemal tarafından organları Türkiye’nin düşmanlarına dağıtılmak üzere ameliyata alınır. Sungurlar her yandan darbe alırken bu kötü gidişin önüne nasıl geçilecek? Celil’in akıbeti ne olacak? Şahin’i akıl hastanesinde neler bekliyor? Sungurlar tekrar bir araya gelebilecekler mi?

Şefkat Tepe, heyecan dolu yeni bölümüyle 30 Kasım Cumartesi, saat 20.30’da Samanyolu TV’de

Samanyolu ekranlarında yayınlanan ve her bölümü ayrı bir heyecana sahne olan Şefkat Tepe 127 bölüm fragmanı yayınlandı. Serdar Komutan ve ekibi sınır dışı operasyonlarına devam ediyor. Samanyolu ekranlarının vazgeçilmez dizilerinden olan ve 2 sezondur seyirciyi ekran başına kilitleten dizide heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Şefkat Tepe son bölüm fragmanı yayınlandı. Türkiye’nin terörle olan sorununu gözler önüne seren tek dizi olan Şefkat Tepe son 127. bölüm fragmanı yayınlandı tıkla izle.
İşte 11 Kasım 2013 ‘te ekrana gelecek olan Şefkat Tepe 127. bölüm fragmanı ve özet: Cemal ve Fazel’i bulmak için kasabaya gelen El Nusra gerillaları, köyü yakıp yıkarlar. Acımasızca halkı öldüren gerillalar, birçok köylüyü de rehin alır. Rehineler arasında kimliğini açıklaması kesin emirle yasaklanan Serdar da vardır. Havin ve Dicle ise El Nusra lideri Azel tarafından bombayla bağlanarak, timi ele geçirmek için kullanılır. Diğer yandan tim, Fazel’in kim olduğunu acı bir tecrübeyle öğrenmek zorunda kalacaklardır.

Türkiye üzerine sürekli karanlık planlar yapan ‘Karanlık Kurul’u, 126.bölümde  dershanelerin kapatılmasını ele aldı. “Dershaneler bir oldu bittiye getirilerek, paketle getirilecek bir yasayla kapatılacak. Yıllardır bitirmeye çalıştığımız bu işi, şimdi bu insanlara yaptırıyoruz” diyen ‘Karanlık Kurul’ bu işin nasıl yapılacağını da ayrıntılı olarak anlatıyor. Kurul’a göre ‘derin yapılar’ sosyal medya ve bazı internet siteleri aracılığıyla dershaneleri itibarsızlaştırma planları yapıyor. Ülkede kaos isteyenler, camia (dizide Gülen Cemaatini temsil ediyor) hakkında kara propaganda çalışmalarının hız kesmeden devam etmesini istiyor.

Doğu ve Güney Doğu’daki şiddeti konu alarak başlayan ‘Şefkat Tepe’ zamanla Kurtlar Vadisi gibi her hafta ‘Türkiye’nin sıcak meselelerini’ masaya yatırarak ‘farklı bakış açıları sunan’ didaktik bir yapıya büründü. Dizi, Çözüm Süreci’nin başlamasıyla birlikte ‘Sakarya-Fırat’ gibi örnekleri yayınlarına son vermesine rağmen yeni bölümleriyle devam etme kararı almıştı.

Devam kararında dizinin yüksek reytingleri de etkili oldu. Her hafta yüksek izlenme oranı yakalayan dizi, ‘Karanlık Kurul’un dershaneleri anlattığı ve Cumartesi günü yayınlanan son bölümüyle de o günün en çok izlenen programı oldu. Dizi 8.55 reyting ve 20.72 share ile hem o günün tamamında hem de yayınlandığı saatte açık ara en çok izlenen program olarak Yetenek SizsinizTürkiye ve Arka Sokaklar gibi rakiplerini geride bıraktı.