SALON 22 EYLÜL’DE KAPILARINI AÇIYOR

Editör 08 Ağustos 2017 0
SALON 22 EYLÜL’DE KAPILARINI AÇIYOR

YENİ ÇIKANLAR – Güncel müziğin İstanbul’daki adreslerinden Salon, 22 Eylül’de başlayacak yeni sezonunda sanatın her alanına yer ayırırken takipçilerine de şimdiden ajandalarına alacakları dopdolu bir program sunuyor. Salon’un yeni sezon konserlerinin biletleri 10 Ağustos Perşembe günü satışa çıkıyor.

Salon’da yeni sezon, Alman synthpop prodüktörü Marius Lauber’in solo projesi Roosevelt ile 22 Eylül Cuma akşamı başlayacak. Roosevelt,80’leri hatırlatan, bir yandan tekno altyapısına yakın duran, bir yandan da synthlerin başrolü oynadığı chillwave tınılarla flört eden parçalarıyla sezonun ilk konserinde dinleyici ile buluşacak. Salon, Roosevelt ile yapacağı başlangıcın ardından, neo-klasik müziğin çıkış yapan isimlerinden bir tanesiyle Zoe Keating’le programına devam edecek. Besteleriyle hem pop’a hem de klasik müziğe göz kırpan Zoe Keating27 Eylül Çarşamba akşamı Salon sahnesinde olacak. 29 Eylül Cuma akşamı Salon’un konuğu Norveç’ten sesini dünyaya duyuran, 2000’li yılların başından bu yana parçalarıyla özellikle trip-hop severlerin zihinlerinde haklı bir yer edinmeyi başarmış Norveçli dörtlü Flunk. Yeni sezona hızlı bir başlangıç yapan Salon, Flunk konserinin hemen sonrasında 30 Eylül Cumartesi akşamı gitarist ve prodüktör Ozan Boz ile vokalist Özgü Özman liderliğinde Toronto’da kurulan Minor Empire’ı sahnesinde ağırlayacak.

Salon tüm sezon boyunca aralarında Washed Out, Anthony Strong, Mammal Hands, Wild Beasts, Hidden Orchestra ve Sleep Party People’ın da bulunduğu daha birçok sanatçının konserine ev sahipliği yapacak.